Bielsko ozdobione nie tylko na święta

Fot: Przemysław Szczepanek
Fot. Przemysław Szczepanek

Główny dworzec kolejowy w Bielsku-Białej został kilka dni temu okraszony nowymi tablicami informacyjnymi. Jak do tej pory nie było ich praktycznie w ogóle, to teraz są wszędzie.


Świeżo zamontowane tablice informują nas teraz, nie tylko o tym jaki to peron i do jakich miejscowości należy się z niego spodziewać się pociągów. Solidnie oznaczone zostały także, szczególnie w dworcowym tunelu, ciągi dla pieszych w kierunku wyjść z obiektu. Nawet przy zejściu na poszczególne perony ze słynnej bielskiej kładki nie sposób nie zauważyć sporych rozmiarów tablic, gdzie się udajemy.

To miłe ze strony zarządcy, że dąży do ułatwień dla pasażerów i wygląda to całkiem przyzwoicie, ale chyba nadszedł już również czas na wymianę systemu informacji pasażerskiej. Chwała, że działa ten sędziwy już informator, ale montaż nowych wyświetlaczy z pewnością staje się powoli niezbędny.

5 komentarzy

 1. Doprawdy nie wiem czym się kieruje PKP PLK w jednych miastach setki milionów na przebudowę dworców jak: Warszawa, Poznań, Szczecin, Łódź czy Gliwice, a w Bielsku-Białej potrzeba nie tylko modernizacji czy wymiany tzw. informacji pasażerskiej ale przebudowy peronów, postawienia czy zamontowania zupełnie nowych wiat na peronach 1a, 2 i 3 oraz rewitalizacje torów dla pociągów pasażerskich i towarowych perony i bocznice na stacji Bielsko-Biała Głowna.
  W lecie dworzec PKP w centrum miasta zarasta trawą, czy porasta mech czy to jest w XXI wieku normalne? No i jeszcze w centrum duzego miasta w Polsce?
  Pamiętam reklamę artykuł, z lokalnej gazety w czasie kampanii samorządowej z lat 90-tych jeden z kandydatów chyba na do Rady Miasta w BB, wziął sie za opryskiwanie trawy na peronach na dworcu głównym. Od tego czasu minęło lekko 20 lat a zmiany są tylko kosmetyczne ( kostka brukowa, wylany asfalt na dwóch peronach, 4 widny i remont budynku Dworca pod koniec lat 90tych XX wieku ) póki co…

  1. Przyznajemy, że też tego nie rozumiemy. Jakby „pożyczyć” z Bydgoszczy połowę ich SIPu to dwa dworce w Bielsku by można nimi obwiesić. Ale wiszą w Bydgoszczy i co 3 metry można rozwalić sobie o nie głowę. Zabawa w poszukiwanie logiki trwa tam nadal

 2. Nasi politycy mają to w nosie i tyle. Z powodu usunięcia z rozkładu jazdy TLK-i, Szyndzielna z Bielska-Białej do Poznania, przez Katowice, interpelowała posłanka ( PO ) z powiatu żywieckiego.
  W Łodzi przebudowano stację Fabryczną i Widzew za blisko 2 miliardy pln w Gliwicach zrobili zadaszone perony, bo za PO -PSL, władza dogadała się ze swoimi politykami w tym z samorządu to dostali kasę proste.
  Zawsze mówię od polityków dużo zależy oraz ich wsparcia z Warszawy. Od PO do PiS-u widać, że sprawy połączeń kolejowych są tylko etapem walk politycznych a nie szczerą chęcią wsparcia regionu czy miasta.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *