Sosnowiec chce kupić trzy elektrobusy

W tym roku w Sosnowcu testowano Solaris Urbino
W tym roku w Sosnowcu testowany był Solaris Urbino Electric

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu ogłosiło przetarg, który obejmuje dostawę trzech fabrycznie nowych sztuk autobusów z napędem elektrycznym, o długości całkowitej zawierającej się w przedziale od 11,8 metra do 12,15 metra wraz z dedykowanym systemem ładowania magazynu energii.


Jak możemy przeczytać w opisie zamówienia, autobus musi być napędzany wyłącznie silnikiem elektrycznym, umieszczonym w podwoziu i współpracującym za pośrednictwem wału napędowego z mostem napędowym lub silnikami elektrycznymi umieszczonymi bezpośrednio w piastach mostu napędowego. Zamontowany w autobusie napęd elektryczny musi umożliwiać trakcję jazdy podobną do trakcji autobusu wyposażonego w klasyczny układ napędowy Diesla, tak, aby możliwa była zgodna z rozkładem jazdy obsługa linii komunikacyjnych na których operatorem jest PKM Sosnowiec.

W Sosnowcu chcą pozyskać pojazdy zawierające się w przedziale od 11,8 metra do 12,15 metra. Ponadto, wybrany w ramach postępowania dostawca, przekaże przewoźnikowi dedykowany dla tych pojazdów system ładowania.

Szacunkową wartość zamówienia Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu określiło na 6,06 mln złotych netto. Kryterium oceny ofert stanowić będą:

  • cena – 80%,
  • ocena techniczno-eksploatacyjna pojazdu – 20%.

Oferty w przetargu składać można do 17 stycznia 2017 roku. Środki na realizację zadania pochodzić będą m.in. z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Warto przypomnieć, że w tym roku w Sosnowcu rozstrzygnięto przetarg na dostawę w sumie 78 nowych autobusów. Do stolicy Zagłębia trafi 35 hybrydowych Volvo (10 przegubowych 7900LAH i 25 sztuk 7900H), 19 Mercedesów Conecto G oraz 24 Nowe Urbino 12.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *