Na Raciborską zgodnie z rozkładem

EN57 - 1160 na torze 10 bazy przy ulicy Raciborskiej w Katowicach
EN57 – 1160 na torze 10 bazy przy ulicy Raciborskiej w Katowicach

Dzisiejszy pociąg linii S5, relacji Zwardoń – Katowice, który skończył w stolicy województwa bieg o godzinie 10.14, pojechał potem, jako pierwszy pociąg Kolei Śląskich, na rozkładowy postój do przejętej wiosną tego roku przez naszego przewoźnika bazy przy ulicy Raciborskiej.


Zaszczyt ten przypadł jednostce EN57 – 1160 (opisywanej kiedyś przez nas), która kilka minut po ukończeniu kursu z Beskidów została skierowana z peronu 2 na rozkładowy postój do bazy przy ul. Raciborskiej. Do tej pory, od momentu przejęcia tego obiektu przez KŚ, pociągi wjeżdżały tam wyłącznie w ramach prób i doraźnych możliwości. Dzisiaj po raz pierwszy jednostka KŚ pojechała tam na zaplanowany wcześniej postój, wynikający z jej harmonogramu jazdy.

Tych wjazdów postojowych będzie coraz więcej, ponieważ pociągi w związku z możliwością zjazdu do tego obiektu kursują w zmienionych obiegach. W nowym rozkładzie jazdy stanie się to już normą, co oznacza, że możemy powoli zegnać się z widokiem jednostek KŚ „porozrzucanych” na wszelakich dostępnych wolnych torach wokół katowickiego dworca. Dodatkową korzyścią jaką uzyska śląski przewoźnik, będzie możliwość wjazdu do znajdującej się tam hali i przeprowadzania przy Raciborskiej podstawowych przeglądów, wynikających z harmonogramu utrzymania poszczególnych jednostek.

Dodajmy z redaktorskiego obowiązku, że kolejną jednostką KŚ, która zameldowała się już w swojej bazie był EN76 – 007. Na Raciborską wraca życie, a my dziękujemy Kolejom Śląskim za możliwość dokumentacji fotograficznej, tego pierwszego, rozkładowego wjazdu jednostki KŚ do bazy.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *