Zmiany KZK GOP od czwartku

p1060755Tradycyjnie już wraz z początkiem każdego miesiąca Komunikacyjny Związek Komunalny GOP dokonuje korekt rozkładu jazdy. Nie inaczej będzie i tym razem, a od czwartku najwięcej zmian czeka nas nie w harmonogramie kursowania autobusów, a w nazewnictwie kilkunastu przystanków.


KZK GOP informuje, że od 1 grudnia (czwartek) zostaną wprowadzone następujące zmiany w komunikacji miejskiej:

Kursy linii autobusowej nr 6 kończące się obecnie na przystanku „Gliwice Plac Piastów”, zostaną pomiędzy godziną 16:00 a 21:00 wydłużone do przystanku „Gliwice Robotnicza”. Ponadto, wprowadzone zostaną korekty godzin odjazdów oraz czasów przejazdu pomiędzy poszczególnymi przystankami.

Rozkład jazdy linii autobusowej nr 25 zakłada w godzinach porannych, uruchomienie dodatkowych kursów oraz zmianę trasy wybranych kursów, celem zapewnienia dojazdów i powrotów po godzinie 06:00 z osiedla Syberka do Gospodarczej Bramy Śląska w Będzinie.

Rozkład jazdy linii autobusowej nr 40 (dni robocze i soboty) zakłada w godzinach porannych, uruchomienie dodatkowego kursu oraz zmianę tras wybranych kursów, celem zapewnienia dojazdów i powrotów po godzinie 06:00 z osiedla Syberka do Gospodarczej Bramy Śląska w Będzinie.

Zmiany na linii autobusowej nr 61 (cały tydzień) zakładają zmianę tras w godzinach wieczornych wybranych kursów, celem zapewnienia dojazdów i powrotów z osiedla Syberka do Gospodarczej Bramy Śląska w Będzinie.

Kurs linii autobusowej nr 84 (dni robocze) odjeżdżający z przystanku „Osiedle Mydlice Pętla” o godz. 06:10 nie będzie obsługiwał Gospodarczej Bramy Śląska, celem dojazdu na godz. 06:50 do przystanku „Koksownia Przyjaźń”.

Rozkład jazdy linii autobusowej nr 90 (dni robocze) zakłada wycofanie dwóch porannych kursów z obsługi Gospodarczej Bramy Śląska, celem zapewnienia optymalnych dojazdów na godzinę 08:00 do szkół na terenie Będzina.

Kurs linii autobusowej nr 619 (dni robocze szkolne) odjeżdżający o godz. 06:51 z przystanku „Siewierz Zamek” zostanie przyśpieszony o 13 minut (z godz. 06:51 na 06:38).

Dla linii autobusowej nr 840 wprowadzone zostaną korekty godzin odjazdów oraz czasów przejazdu pomiędzy poszczególnymi przystankami.

Z dniem 1 grudnia dokonana zostanie również aktualizacja nazw następujących przystanków:

„Katowice Uniwersytecka Altus” na „Katowice Altus”,„Katowice Porcelana Śląska Park” na „Katowice Fabryka Porcelany”,„Katowice Międzynarodowe Targi Katowickie” na „Katowice Bytkowska Centrum Targowe”,„Katowice Janów Oswobodzenia” na „Katowice Janów Lwowska Szkoła”,„Katowice Janów Targowisko” na „Katowice Janów Zamkowa Skwer”,„Katowice Janów Szkoła” na „Katowice Janów Oswobodzenia Cmentarna”,„Katowice WPKiW Śląski Ogród Zoologiczny” na „Katowice Park Śląski Ogród Zoologiczny”,„Katowice WPKiW Wejście Główne” na „Katowice Park Śląski Wejście Główne”,„Katowice WPKiW Wesołe Miasteczko” na „Katowice Park Śląski Wesołe Miasteczko”,„Katowice Hotel Novotel” na „Katowice Strefa Kultury”,„Katowice Muzeum Śląskie” na „Katowice Strefa Kultury Muzeum Śląskie”,„Katowice Uniwersytecka” na „Katowice Strefa Kultury NOSPR”,„Katowice Załęska Hałda Szkoła” na „Katowice Załęska Hałda Kościół”,„Bytom Politechnika Śląska” na „Bytom Szkoła Medyczna”,„Bytom Rozbark Kopalnia” na „Bytom Teatr Tańca-Rozbark”,„Bytom Łagiewniki Lelewela” na „Bytom Łagiewniki Teatr Górnośląski”.

Ponadto, z dniem 1 grudnia utworzony zostanie nowy przystanek autobusowy pod nazwą „Ziemięcice Ośrodek dla Niewidomych [n/ż]”, zlokalizowany w rejonie skrzyżowania ulic Mikulczyckiej i Jelina w Zbrosławicach – Ziemięcicach, który obsługiwany będzie przez linię nr 712.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *