Remont na finiszu

Fot. Oliwier G.
Fot. Oliwier G.

Pod koniec przyszłego tygodnia spodziewane jest zakończenie remontu linii kolejowej nr 90 pomiędzy Zebrzydowicami a Cieszynem. W jego trakcie na tym 15-kilometrowym szlaku ma zostać wymienione ponad 2 tysiące podkładów wraz z mocowaniami, sprawdzone przewody trakcyjne i uzupełniona podsypka. Wszystko po to, by nie jeździć na tym szlaku 20 km/h.


Od kilkudziesięciu godzin na torach uzupełniana jest podsypka, wygląda więc na to, że wszystko zmierza do zakończenia prac. W tym tygodniu ostatnie podkłady były wymieniane w Cieszynie. Jedyne wątpliwości, czy wszystko będzie zrobione należycie, dotyczą faktu prowadzenia w ostatnim okresie robót bez żadnych zatrzymań ruchu, w trakcie regularnego kursowania pociągów, także tych najcięższych towarowych. Czy będzie miało to jakiś wpływ na jakość prac? Ocena tego, to zadanie dla fachowców.

Zgodnie z zapewnieniami zarządcy sprzed kilkunastu dni, prędkość pociągów pasażerskich ma zostać tutaj podniesiona do 60 km/h. Wtedy, według obliczeń, jeździlibyśmy z Cieszyna do Zebrzydowic poniżej pół godziny. Poczekajmy jednak na koniec remontu i na decyzje w tej sprawie, bo, póki co, czas przejazdu pociągów pasażerskich w nowym rozkładzie jazdy na tym odcinku ma wynosić 33 minuty.

Linia 90 pomiędzy Cieszynem a Cieszynem Marklowice
Linia 90 pomiędzy Cieszynem a Cieszynem Marklowice

4 komentarze

  1. Widzę że szyny nie są łączone bezstykowo, to raczej dużych prędkości nie można się spodziewać.

    1. Witam. Że aż takich cudów jak bezstykowe łączenia szyn nie będzie to było wiadomo od dawna. Dlatego w XXI wieku musimy się cieszyć z tego co jest. Na razie czekamy czy będzie rzeczywiście chociaż to 60 km/h.

  2. Czas pół godziny na przejechanie 15 km to nie jest żadna rewelacja. Ale w realiach sposobu myślenia PLK Sosnowiec należy być zadowolonym. Jak to mówią lepszy rydz niż nic.

    1. Już nawet nie chciałem o tym pisać, dla mnie max 20 minut na przejechanie tej trasy byłoby ok.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *