Nowy rozkład jazdy Przewozów Regionalnych

TigerChoć zdecydowana większość linii kolejowych w województwie śląskim, obsługiwana jest przez Koleje Śląskie, to przy okazji publikacji nowych rozkładów jazdy, nie można zapomnieć o Przewozach Regionalnych, które są odpowiedzialne za obsługę tzw. połączeń stykowych.


– Nowy rozkład jazdy pozwoli nam jeszcze lepiej realizować swoją podstawową misję: umożliwiać mieszkańcom większości regionów Polski sprawny i wygodny dojazd do szkoły, na uczelnie, do pracy. Pociągi Przewozów Regionalnych obsługują duże aglomeracje, trasy lokalne i międzyregionalne, zatrzymując się po drodze nawet w najmniejszych miejscowościach, także tych pomijanych przez komercyjnych przewoźników autobusowych. Jesteśmy częścią codziennego życia wielu Polaków – mówi Mikołaj Turowski, rzecznik prasowy spółki.

Co, 11 grudnia 2016 roku zmieni się w ofercie Przewozów Regionalnych dedykowanej dla województwa śląskiego? Do najistotniejszych zmian należą:

 • zwiększenie liczby bezpośrednich pociągów z Rybnika do Krakowa,
 • nowe pociągi (w piątki i niedziele) na trasie Żywiec – Sucha Beskidzka, w tym jeden bezpośredni kurs z Krakowa,
 • więcej bezpośrednich pociągów na trasach Katowice – Sędziszów i Kielce – Częstochowa,
 • zmiana trasy przejazdu pociągu z Częstochowy do Krakowa: skrócenie czasu podróży,
 • krótszy (o około 10 min.) czas przejazdu z Częstochowy do Kielc: podniesienie prędkości pociągów na wybranych odcinkach do 130 km/h.

6 komentarzy

 1. Dlaczego Państwo ulegacie mowie na niepoprawne używanie słowa „dedykować”? Tak jak Państwo piszą to chamska kalka z angielskiego. Dedykować można piosenkę dziewczynie a nie pociąg.

 2. PR informują, że zostanie uruchomione bezpośrednie połączenie Żywiec-Kraków, tymczasem na stronie PLK w plakatowym rozkładzie jazdy są wyznaczone pociągi tylko do stacji Sucha Beskidzka. Orientują się Państwo gdzie tkwi błąd?

  1. Witam! Pozwoliliśmy sobie zerknąć na SRJP 2016/17 i tam pociągi Sucha Beskidzka – Żywiec są umieszczone. Mają kursować w piątki i niedzielę już od wejścia nowego RJ. Gdzie jest rozbieżność? To chyba wiedzą tylko ci, którzy te dokumenty przygotowywali. My zakładamy, że od 11 grudnia pociągi kursować będą tak jak jest w SRJP

   1. Przeglądając SRJP 2016/2017 dalej nie widzę informacji o bezpośrednim połączeniu Żywiec-Kraków. Chyba, że chodzi o połączenie 18:44 w Suchej Beskidzkiej i kontynuowanie podróży o 18:49 w pociągu z Zakopanego, ale wtedy jest ono już z przesiadką.

    1. Przepraszam, nie do końca odczytałem Pana intencje. W piątkowej relacji ma to być Pilsko z Krakowa, natomiast w drugą stronę faktycznie wygląda, że będą to pociągi relacji Żywiec – Sucha Beskidzka. A potem jakoś to dalej będzie. No cóż…

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *