Spokojny poranek (Aktualizacja 12:50)

P1010830aPo wczorajszych kłopotach na linii S5 Katowice – Żywiec – Zwardoń, gdzie powalone na sieć trakcyjną drzewo zablokowało ruch na odcinku Sól – Zwardoń, na szczęście nie ma już śladu. Pociągi jeżdżą zgodnie z rozkładem jazdy.


O problemach na linii kolejowej nr 139, informowaliśmy wczoraj na bieżąco. Na szczęście dzisiaj, z samego rana mamy dla Was same dobre informacje. Ruch pociągów na terenie województwa śląskiego odbywa bez problemów i pozostaje nam liczyć, że tak będzie przez cały dzień, a najlepiej tydzień.

Aktualizacja (8:40)

I sie zaczęło…
Jak informują Koleje Śląskie i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., na odcinku Katowice Ligota – Mąkołowiec doszło do usterki infrastruktury kolejowej, w związku z czym mogą wystąpić opóźnienia rzędu 5-15 minut.

Aktualizacja (12:50)

Na wskazanym odcinku PKP PLK S.A. wprowadziły telefoniczne zapowiadanie pociągów. W związku z powyższym pociągi pasażerskie mogą doznawać 20-30 minut opóźnień.

One comment

  1. PLK należy zlikwidować. Należy wydzielić z sieci linie magistralne i podporządkować je jednej ogólnopolskiej P R Y W A T N E J F I R M I E ze wskazaną jednoosobową odpowiedzialnością i jasno sprecyzowanym zakresem obowiązków. Za resztę sieci mają odpowiadać urzędy marszałkowskie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *