Czy to już wersja ostateczna?

dsc_0880Od kilkunastu godzin na portalach i w aplikacjach PKP PLK funkcjonuje coś, co można naszym zdaniem nazwać rozkładem jazdy 2016/17. Pojawiła się tam trzymiesięczna wersja Sieciowego Rozkładu Jazdy Pociągów, a dla wszystkich stacji i przystanków w Polsce opublikowane zostały, w wersji już na cały rok, tzw. plakaty stacyjne, informujące o odjazdach i przyjazdach pociągów w okresie do grudnia 2017.


Co prawda przewoźnicy nie publikują jeszcze na swoich stronach nowego rozkładu, ale w aplikacji zarządcy infrastruktury są już wszystkie połączenia pasażerskie, które mają być uruchomiane na terenie naszego kraju. Traktujemy więc, to, co jest tam publikowane za obowiązujące od momentu wprowadzenia nowego rozkładu jazdy.

Ciekawostka. Na stronie zarządcy nie ma całorocznej, ogólnopolskiej wersji Sieciowego Rozkładu Jazdy Pociągów. Jest tylko wersja do pierwszej marcowej korekty harmonogramu. Czy taki szczegółowy wykaz w ogóle się pojawi? Nie nam o tym decydować. Miłą informacją natomiast jest to, że po ponad kwartale, do zbiorczego wykazu tablic wróciła ta oznaczona numerem 147, w której od 11 grudnia przedstawione zostaną pociągi jeżdżące na trasie Katowice/Czechowice-Dziedzice – Chybie – Zebrzydowice – Cieszyn – Czeki Cieszyn.

2 komentarze

  1. Roczny tablicowy jest dostępny do pobrania. W celach pamiątkowych, jak teoretycznie miał wyglądać nadchodzący RRJ, bo PLK się już z nim skutecznie rozprawi jak co roku 🙂

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *