Przetarg za prawie pół miliona rozstrzyngięty

6PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wyłoniły wykonawcę inwestycji pn.: „Prace na liniach kolejowych nr 140, 148, 157­, 159, 173, 689, 691 ­na odcinku Chybie – Żory – Rybnik – Nędza/­Turze”. Prace warte prawie pół miliarda złotych wykona konsorcjum Trakcji PRKiI, Comsy, ZUE i Strabagu.


Zwycięzcą postępowania przetargowego zostało konsorcjum Trakcji PRKiI, Comsy, ZUE i Strabagu, które zadeklarowało wykonanie prac za 373,74 mln złotych netto Kryteria oceny ofert stanowiły:

  • cena – 80%,
  • termin realizacji – 10%,
  • okres gwarancji – 10% .

Wszyscy wykonawcy zaoferowali identyczne warunki czasu realizacji i gwarancji. Informacje na temat pozostałych ofert, można zaleźć TUTAJ.

Prace obejmą linie kolejowe nr 140, 148, 157, 159, 173, 689, 691 na odcinku Chybie – Żory – Rybnik – Nędza/Turze. W ramach inwestycji wyremontowanych zostanie 60 km linii kolejowej. Prace obejmą w różnym zakresie stacje i przystanki kolejowe. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji 18 odnowionych i komfortowych peronów. Obiekty będą wyposażone w elementy małej architektury i dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Inwestycja obejmuje również rewitalizację 30 obiektów inżynieryjnych (mostów, wiaduktów, przepustów).

W ramach prac wymieniona zostanie sieć trakcyjna. Modernizacja urządzeń sterowania ruchem i przebudowa przejazdów kolejowych wpłynie na poprawę poziomu bezpieczeństwa. Nowe rozjazdy, wyposażone w urządzenia elektrycznego ogrzewania, zapewnią sprawny przejazd pociągów w zimie. Po zakończeniu prac zwiększy się przepustowość linii, a pociągi pojadą ponad 100 km/h, co wpłynie na skrócenie czasu przejazdu w komunikacji pasażerskiej i płynny przejazd pociągów towarowych.

W przypadku braku odwołania ze strony pozostałych uczestników postępowania, PKP PLK S.A. w najbliższej przyszłości (nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że może to nastąpić już w grudniu)  podpisze z konsorcjum umowę na realizację prac. Na wykonanie zadania, wykonawca będzie miał 30 miesięcy.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *