Łatwiejszy zakup biletów w Wodzisławiu Śląskim

P1030961Jak informują Koleje Śląskie, od 15 listopada podróżni z Wodzisławia Śląskiego mogą kupować bilety w tzw. „Punkcie na mieście”. W przyszłości spółka będzie rozważać także zlokalizowanie biletomatu na dworcu PKP.


„Punkty na mieście” to agencyjne punkty sprzedaży, w których można kupić bilety Kolei Śląskich. Do tej pory tego typu punkty znajdowały się w 13 miejscowościach w województwie śląskim. Teraz do tej listy dołączył także Wodzisław Śląski. Punkt jest zlokalizowany w poczekalni dworca autobusowego przy Galerii Karuzela przy ul. Targowej 19.

Ze względu na rosnącą liczbę podróżnych z Wodzisławia Śląskiego, Koleje Śląskie nie wykluczają także umieszczenia biletomatu w pobliżu wodzisławskiego dworca. Ostateczna decyzja może zapaść za kilkanaście tygodni, gdyż musi być poprzedzona m.in. analizą potoków podróżnych oraz wysokością sprzedaży biletów przy Galerii Karuzela – wyjaśnia Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy spółki Koleje Śląskie.

Pasażerowie z Wodzisławia Śląskiego mogą również korzystać z pozostałych kanałów sprzedaży – zakup biletu w pociągu (bez dodatkowych opłat za obsługę) i przez Internet. W przyszłości przywrócona zostanie także możliwość zakupu biletu przez telefon komórkowy.

– Spółka zauważa, że rośnie zainteresowanie przejazdami pociągami na tej linii i chcąc sprostać tej tendencji uruchamia dodatkowy kanał sprzedaży. Już wcześniej natomiast wprowadzono w tym regionie nowe bilety liniowe – tłumaczy Michał Wawrzaszek.

Na podniesienie atrakcyjności transportu publicznego w tym regionie wpłynęło również uruchomienie bezpłatnej komunikacji autobusowej dowożącej mieszkańców do dworca PKP.

Według cennika Kolei Śląskich z Wodzisławia Śląskiego można np. za 3 złote dojechać do Chałupek, a stamtąd do Bohumina, gdzie otwierają się liczne możliwości podróży kolejowych po Czechach. 4 złote natomiast kosztuje przejazd z Wodzisławia Śląskiego do Rybnika, a za 13 zł można dojechać do centrum Katowic.

One comment

  1. Dobrze jest, że KŚ doszło do tego, że można kupić bilety KŚ gdzieś na mieście. Dlaczego jednak jest to punkt oddalony o 1,3 km od PKP, który nie ma skomunikowanych dobrych połączeń autobusowych? (albo są znikome)
    Po co mi taki punkt zakupu biletów, jeżeli umiejscowienie nie zachęca do korzystania z niego? (ciekawszym umiejscowieniem byłyby okolice SM przy Wyszyńskiego lub czegoś w kantorze/podobnym punkcie w Kauflandzie)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *