Knurów – Leszczyny, remontów ciąg dalszy

100_25311
Fot. Tomasz W.

Na początku września PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., rozstrzygnęły przetarg na rewitalizację linii kolejowej na odcinku Knurów – Leszczyny. Jak już wiemy, inwestycję dokończy Skanska. Wyłoniony w postępowaniu wykonawca zabrał się już za dokończenie remontu wskazanego odcinka. Dlaczego dokończenie? Ponieważ wcześniej odnowiono już tor nr 1, a teraz przyszła kolej na tor numer 2.


W ramach prac na linii kolejowej nr 149 na odcinku Knurów – Leszczyny, zarządca infrastruktury dokona rewitalizacji ponad 10 km toru, który z powodu szkód górniczych, obecnie jest wyłączony z ruchu, a także kompleksowo przebuduje 11 km sieci trakcyjnej, wymieni nawierzchnię kolejową, rozjazdy oraz nawierzchnię na przejeździe kolejowym. Rewitalizacji zostaną poddane także 2 wiadukty i 5 przepustów. Zadanie obejmuje również przebudowę urządzeń sterowania ruchem kolejowym, co wpłynie na bezpieczeństwo w ruchu kolejowym.

Po zakończeniu robót, w końcu 2017 roku i otwarciu drugiego toru nastąpi znaczna poprawa przepustowości pojazdów na odcinku Knurów – Leszczyny, co wpłynie na płynność wywozu węgla z Rybnickiego Okręgu Węglowego. Pociągi towarowe na tym odcinku będą kursowały z prędkością 80 km/h – mówił jeszcze przed rozpoczęciem remontu Jacek Karniewski z zespołu prasowego PKP PLK.

Dzięki uprzejmość jednego z naszych Czytelników, prezentujemy Wam efekty prac podjętych już przez wykonawcę na linii kolejowej nr 149, na odcinku Knurów – Leszczyny.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

* Fot. Tomasz W.

One comment

  1. Mam nadzieję, że w najbliższych latach zmodernizują resztę linii i powrócą pociągi pasażerskie do Gliwic i Zabrza

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *