Jaka będzie „wiślanka”?

P1060445
LK 191

W najbliższą środę w cieszyńskim starostwie powiatowym konsorcjum firm IDOM Inżynieria Architektura i Doradztwo Sp. z o.o. oraz IDOM Ingenieria y Consultoria SA organizuje spotkanie dotyczące przyszłości linii kolejowych nr 694/157/190/191, czyli tych, które tworzą tzw. wiślankę. Za kilkanaście miesięcy czeka ten szlak gruntowna modernizacja.


Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali przedstawiciele władz samorządowych gmin przez które przebiega szlak kolejowy tworzący „wiślankę”. Ponadto organizatorzy zapowiedzieli wysłanie informacji o spotkaniu do władz wojewódzkich, przewoźników kolejowych, zarówno pasażerskich i towarowych oraz do organizacji społecznych, które od kilku lat związane są swoimi działaniami w poprawę jakości szlaków kolejowych w naszym regionie.

Konsorcjum, które odpowiadać będzie za stworzenie dokumentacji przedprojektowej dla tej dużej inwestycji chce przedstawić swoje zamierzenia dotyczące realizacji tego projektu i jednocześnie skonfrontować to z tym, co mają do przekazania tutejsze samorządy, czy organizacje społeczne, najlepiej orientujące się w potrzebach tutejszych pasażerów i ich oczekiwaniach w związku z planowaną modernizacją.

Przypomnijmy, że konsorcjum IDOM Inżynieria Architektura i Doradztwo Sp. z o.o. oraz IDOM Ingenieria y Consultoria S.A. na podstawie umowy zawartej z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., opracuje dokumentację przedprojektową na potrzeby zadania prowadzonego pn. „Rewitalizacja linii kolejowych nr 694/157/190/191 Bronów – Bieniowiec – Skoczów – Goleszów – Cieszyn/Wisła Głębce”, które będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla naszego województwa.

3 komentarze

  1. A ten remont się już nie zaczął? W tym tygodniu wymieniano podkłady przed stacja Chybie Mnich od strony Bieniowca

    1. Ten remont to tylko bieżące naprawy w celu utrzymania przejezdności szlaku. Zresztą odcinek od p.o. Bronów aż do Zaborza to najwolniejszy odcinek Wiślanki. Większą szybkością poruszają się rowerzyści.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *