Jaka będzie „wiślanka”?

P1060445
LK 191

W najbliższą środę w cieszyńskim starostwie powiatowym konsorcjum firm IDOM Inżynieria Architektura i Doradztwo Sp. z o.o. oraz IDOM Ingenieria y Consultoria SA organizuje spotkanie dotyczące przyszłości linii kolejowych nr 694/157/190/191, czyli tych, które tworzą tzw. wiślankę. Za kilkanaście miesięcy czeka ten szlak gruntowna modernizacja.


Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali przedstawiciele władz samorządowych gmin przez które przebiega szlak kolejowy tworzący „wiślankę”. Ponadto organizatorzy zapowiedzieli wysłanie informacji o spotkaniu do władz wojewódzkich, przewoźników kolejowych, zarówno pasażerskich i towarowych oraz do organizacji społecznych, które od kilku lat związane są swoimi działaniami w poprawę jakości szlaków kolejowych w naszym regionie.

Konsorcjum, które odpowiadać będzie za stworzenie dokumentacji przedprojektowej dla tej dużej inwestycji chce przedstawić swoje zamierzenia dotyczące realizacji tego projektu i jednocześnie skonfrontować to z tym, co mają do przekazania tutejsze samorządy, czy organizacje społeczne, najlepiej orientujące się w potrzebach tutejszych pasażerów i ich oczekiwaniach w związku z planowaną modernizacją.

Przypomnijmy, że konsorcjum IDOM Inżynieria Architektura i Doradztwo Sp. z o.o. oraz IDOM Ingenieria y Consultoria S.A. na podstawie umowy zawartej z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., opracuje dokumentację przedprojektową na potrzeby zadania prowadzonego pn. „Rewitalizacja linii kolejowych nr 694/157/190/191 Bronów – Bieniowiec – Skoczów – Goleszów – Cieszyn/Wisła Głębce”, które będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla naszego województwa.

3 komentarze

  1. A ten remont się już nie zaczął? W tym tygodniu wymieniano podkłady przed stacja Chybie Mnich od strony Bieniowca

    1. Ten remont to tylko bieżące naprawy w celu utrzymania przejezdności szlaku. Zresztą odcinek od p.o. Bronów aż do Zaborza to najwolniejszy odcinek Wiślanki. Większą szybkością poruszają się rowerzyści.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *