Autobusy wracają lub zmieniają

Linia nr 672 w centrum Katowic
Autobus linii nr 672 w centrum Katowic

Od poniedziałku, 14 listopada czeka nas kilka zmian w rozkładzie jazdy niektórych linii autobusowych. Część z nich wróci na swoje stare trasy, tak jak to będzie miało w przypadku 672 i 674. Inne jak np. 43 i 636 czekają drobne korekty tras i godzin odjazdów.


Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że od najbliższego poniedziałku przywrócone zostaną stałe trasy przejazdu linii autobusowych nr 672, 674 i 900. Linie nr 672 i 674 (w kierunku Giszowca) po obsłudze przystanku „Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy” pojadą ulicami: Lotnisko, Szybowcową, Rodańską, Alpejską, wjazd na Aleję Górnośląską, natomiast linia nr 900 (w kierunku Cmentarza Komunalnego) po obsłudze przystanku „Katowice Komenda Policji” pojedzie ulicami: Francuską, Lotnisko, Szybowcową, Rodańską, Alpejską, wjazd na Aleję Górnośląską z obsługą przystanków „Katowice Francuska WORD” oraz „Muchowiec Droga do Lotniska”. Dla ww. linii wprowadzone zostaną nowe rozkłady jazdy.

Także od poniedziałku zostaną wprowadzone zmiany w rozkładzie jazdy linii autobusowej nr 636. Zmiany dotyczyć będą modyfikacji trasy przejazdu w dni robocze kursów rozpoczynających się na przystanku „Knurów Szpitalna” o godzinach: 06:16, 08:40, 12:42 i 15:09 oraz na przystanku „Orzesze Szkoła” o godzinach: 06:12, 07:32, 09:30. W kierunku Knurowa, autobusy po obsłudze przystanku „Ornontowice Myto” pojadą ulicą Zwycięstwa do przystanku „Ornontowice Granica”, a następnie ulicami Zwycięstwa i Chudowską, do włączenia się na stałą trasę przejazdu od przystanku „Ornontowice Chudowska”. W kierunku przeciwnym trasa przebiegać będzie analogicznie. Do obsługi tych kursów włączony zostanie przystanek „Ornontowice Granica”.Ponadto, wprowadzone zostaną korekty godzin odjazdów oraz czasów przejazdu pomiędzy poszczególnymi przystankami.

Również od 14 listopada korekty czekają pasażerów autobusowej linii nr 43. Opóźniony o 15 minut zostanie kurs z przystanku „Katowice Plac Wolności”, w dni robocze z godz. 22:07 na godz. 22:22, a w dni wolne od pracy z godz. 22:06 na godz. 22:21.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *