Utrudnienia na S1 i S7 (Aktualizacja 17:45)

P1060488Jak informują Koleje Śląskie i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., z powodu awarii urządzeń sterowania ruchem występują utrudnienia na linii S1 Gliwice – Częstochowa. Z kolei na S7 pociągi notują opóźnienia z powodu awarii pociągu towarowego.


Nie mają dzisiaj szczęścia pasażerowie linii S7 łączącej Katowice z Raciborzem i Rybnikien. Rano pociągi były tam spóźnienie kilkadziesiąt minut z racji awarii urządzeń sterowania ruchem. Około 90 minut temu w okolicach Orzesza miało miejsce zdarzenie kolejowe z udziałem pociągu towarowego. Momentalnie liczące kilkadziesiąt minut opóźnienia pociągów pasażerskich powróciły. Prosimy pasażerów o uzbrojenie się w cierpliwość. .

Podobna awaria urządzeń odpowiadających za bezpieczeństwo kilkadziesiąt minut temu sprawiła z kolei opóźnienia pociągów pasażerskich na linii S1. Tutaj pociągi notują spóźnienia w granicach 15 – 20 minut.

Aktualizacja (17:45)

Powoli normuje się sytuacja na linii Częstochowa – Katowice – Gliwice. Pociągi na S1, z drobnymi wyjątkami, jeżdżą już zgodnie z rozkładem jazdy. Nieco inaczej wygląda to na linii S7. Na dwóch połączenia wciąż odnotowujemy spore opóźnienia, są to:

  • pociąg nr 44180 relacji Racibórz (15:34) – Katowice (17:31) – 75 minut opóźnienia,
  • pociąg nr 44823 relacji Katowice (15:29) – Racibórz (17:13) – 40 minut opóźnienia.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *