Pociągiem z Wodzisławia do Krakowa?

Czy Wodzisław zyska nowe połączenie?
Czy Wodzisław zyska nowe połączenie?

Prezydent miasta Wodzisław Śląski, Mieczysław Kieca wystosował wniosek do Oddziału Małopolskiego Przewozów Regionalnych w sprawie uruchomienia pociągów pasażerskich w relacji Kraków – Wodzisław Śląski w nowym rozkładzie jazdy 2016/2017. Apel jest odpowiedzią na liczne głosy mieszkańców.


Wydłużenie relacji pociągu Kraków – Rybnik – Kraków do Wodzisławia Śląskiego lub Chałupek wzbogaciłoby ofertę przewozową dla pasażerów obszaru nadgranicznego z Czechami. We wniosku przedstawiony został także dodatkowy pomysł wydłużenia połączenia aż do Bogumina lub Ostrawy. Relacja Kraków – Ostrawa zagwarantowałaby połączenie między województwami małopolskim i śląskim oraz krajem morawskośląskim.

Poniżej prezentujemy treść wniosku prezydenta Mieczysława Kieca
wniosek_wodzislaw

8 komentarzy

 1. Widać, że prezydent Wodzisławia Śl. doskonale orientuje się w tym, kto organizuje i dotuje pociągi regionalne w granicach woj. śląskiego, jak też i w jakich terminach uzgadnia się projekt RRJ 😉 Ogólnie jeśli ktoś pana prezydenta do pisania takich głupot podpuścił, to powinien dostać wilczy bilet w UMWŚ / KŚ…

   1. Bez dotacji z UMWŚ nie byłoby ani Karolinki, ani Orlika, o czym najwyraźniej nie wiesz ani Ty, ani pan prezydent.

    Niewątpliwie natomiast można starać się o wydłużenie relacji Karolinki (jak też i planowanego od grudnia Karlika) z Rybnika do Wodzisławia Śl., tyle że adresatem tych postulatów jest UMWŚ w Katowicach, a nie MZPR w Krakowie.

 2. Jeszcze proszę połączenie przyśpieszone, które zatrzymywałoby tylko w dużych miejscowościach. Z takimi byłoby przyjemne jeździć z Ostrawy/Bogumina do Wodzisława, Rybnika, Katowic i Krakowa. Dzisiaj możliwe jest skorzystać tylko pociągi KŚ, które zatrzymują wszędzie i dlatego jest podróż za długa, albo pociągi PKP IC, które są ale bardzo bardzo drogie.

 3. Pan Prezydent stara się raczej o połączenie IC a nie regionalne. Pociągi PR są uruchamiane na zlecenie UMW i są finansowane na mocy odrębnych umów z budżetu województw

 4. Nie wiemy czy pan Kieca coś załatwi… Jeżeli załatwi, to wspaniale 🙂
  Miejmy nadzieję, że celem nie było: „napisałem, to ich wina”…

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *