Nowa hala Bombardiera we Wrocławiu

Tutaj będą montowane nadwozia pociągów dużej prędkości
Tutaj będą montowane nadwozia pociągów dużej prędkości

Bombardier Transportation otworzył dziś na terenie swojego zakładu we Wrocławiu nową halę fabryczną o powierzchni 20 000 metrów kwadratowych. To pierwszy w naszym kraju obiekt przeznaczony do produkcji nadwozi pociągów dużej prędkości.


Hala wyposażona jest w unikatową technologię spawania laserowego 3D i znacznie pomoże w realizacji dostaw pociągów ICE4 dla Deutsche Bahn. Cała inwestycja wyniosła 250 mln złotych.

Zajmujący powierzchnię 190 300 metrów kwadratowych zakład Bombardier we Wrocławiu specjalizuje się w produkcji nowoczesnych nadwozi i ram wózków dla wielu różnych pojazdów szynowych. Głównymi produktami są nadwozia dla lokomotyw Bombardier Traxx eksploatowanych w Polsce, Europie i w Ameryce Północnej. Firma tworzy także nadwozia dla nowych pociągów podmiejskich w Hamburgu. Łącznie, we wrocławskiej fabryce wyprodukowano do tej pory prawie 2400 lokomotyw i ponad 16000 ram wózków.

Bombardier jest największym inwestorem w branży transportu szynowego w Polsce. W naszych zakładach w Katowicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu zatrudniamy ponad 1500 wysoko wykwalifikowanych pracowników. Inwestując w tak nowoczesną halę rozwijamy zarówno umiejętności naszych pracowników, jak i możliwości wrocławskiego zakładu. Spodziewamy się nawiązać jeszcze bliższą współpracę z polskim rynkiem i kontynuować dostarczanie sprawdzonych rozwiązań dla polskiego systemu transportu szynowego – powiedział Janusz Kućmin, Generalny Przedstawiciel Bombardier Transportation na Polskę.

W dzisiejszej uroczystości udział wzięli główni klienci firmy, przedstawiciele rządu RP, władz samorządowych, posłowie na Sejm RP oraz partnerzy handlowi. Specjalnym gościem był Stephen de Boer, Ambasador Kanady w Polace.

Fotoreportaż z otwarcia hali opublikujemy w najbliższą sobotę.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *