Cztery elfy wciąż w naprawie

img_20160916_120719W poniedziałek informowaliśmy, że jednostka EN76-003 wróciła do regularnych kursów z pasażerami. Wszystko to sprawia, że Koleje Śląskie dysponują już pięcioma elfami po przeglądzie poziomu czwartego, podczas którego oprócz standardowych napraw, dostosowano system informacji pasażerskiej do obowiązujący norm prawnych.


O historii naprawy poziomu 4 śląskich elfów, można by napisać już całkiem obszerną opowieść. Nie chcąc rozwodzić się ponownie nad całą sytuacją napiszę, że według pierwotnych założeń jednostki EN76 powinny wrócić do Kolei Śląskich już jakiś czas temu.

Tak się jednak nie stało i teraz kluczowe pozostaje pytanie, ile składów przeszło już konieczny przegląd i ile z nich wciąż na niego oczekuje. Postanowiliśmy to sprawdzić u przewoźnika, który popularne elfy na co dzień użytkuje.

Obecnie w ruchu jest 5 jednostek serii EN76 (001, 002, 003, 006, 007). Na przeglądach P4 przebywają jeszcze 4 jednostki – kolejna powinna do nas wrócić w pierwszych tygodniach listopada – powiedziała nam Magdalena Iwańska z biura prasowego Kolei Śląskich.

Będziemy śledzić temat i informować Was na bieżąco o kolejnych odświeżonych jednostkach, które, miejmy nadzieję, dotrą do nas jak najszybciej.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *