„Nowe” 14WE w 2017 roku

Wiz. Patryk Farana
Wiz. Patryk Farana

Zgodnie z rozstrzygniętym przetargiem na wykonanie usługi naprawy 4 poziomu utrzymania dwóch elektrycznych zespołów trakcyjnych typu 14WE wraz z wykonaniem prac dodatkowych, w nowym roku Koleje Śląskie zyskają dwie zmodernizowane jednostki.


Co ciekawe, pociągi które wyprodukował Newag S.A., zmodernizuje ZNTK „Mińsk Mazowiecki” S.A. Rzadko zdarza się by, naprawy pociągów przeprowadzał ktoś inny niż producent. W tym przypadku, producent z Nowego Sącza nie wziął nawet udziału w postępowaniu przetargowym.

W zmodernizowanych jednostkach 14WE znajdzie się kabina WC przystosowana do obsługi osób niepełnosprawnych. Oprócz tego, do obowiązujących norm prawnych przystosowany zostanie system informacji pasażerskiej, a składy zyskają nowa malaturę, zgodną z kolorystyką stosowaną przez śląskiego przewoźnika.

Pojazdy 14WE przebywają obecnie w Mińsku Mazowieckim na przeglądach P4. Pierwszy pojazd powinien do nas wrócić w połowie stycznia 2017 roku, drugi – z początkiem lutego 2017 roku – wyjaśnia Magdalena Iwańska z biura prasowego Kolei Śląskich.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *