Wszystkich Świętych z MZK Tychy…

P1030750Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach uprzejmie informuje, że wzorem lat ubiegłych, w celu ułatwienia dojazdu do lokalnych cmentarzy od niedzieli, 30 października,  do środy, 2 listopada, zostaną uruchomione dodatkowe linie autobusowe.


Autobusy linii Cm A, Cm B, Cm C będą kursować do cmentarza na Wartogłowcu, natomiast do cmentarza przy ul. Barwnej pasażerów wozić będą autobusy linii Cm E.

Od poniedziałku do środy uruchomiona zostanie również linia Cm D na trasie łączącej tyski dworzec kolejowy i obydwa cmentarze, z obsługą wszystkich przystanków, w tym m.in: „Tychy Dworzec PKP”, „Tychy Gen. Andersa”, „Tychy Rynek”, „Tychy Browar”, „Tychy Wartogłowiec Cmentarz”, „Tychy Oświęcimska”, „Tychy Fiat Auto HIT”, „Tychy Barwna Cmentarz”.

Autobusy linii Cm A, Cm D i Cm E będą realizowały odjazdy z przystanku “Tychy Dworzec PKP” ze stanowiska nr 3.

Ponadto informujemy, że w dniach od dzisiaj (29.10) do środy (02.11) w rejonie cmentarzy nastąpi zmiana organizacji ruchu niektórych linii autobusowych.

Przystankiem początkowym i końcowym dla linii 2 i 254 będzie przystanek „Tychy Wartogłowiec Cmentarz” przy ul. Oświęcimskiej. Nie będą obsługiwane przystanki: „Tychy Wartogłowiec Pętla”, „Tychy Wartogłowiec Szkoła”, „Tychy Wartogłowiec Beskidzka”. Autobus linii 2 będzie realizował odjazdy z przystanku „Tychy Wartogłowiec Cmentarz” zgodnie z rozkładem jazdy z przystanku „Tychy Wartogłowiec Beskidzka”.

Autobus linii 131 od przystanku „Tychy Zwierzyniec Wiosenna” będzie kursował ulicą Czarną i Oświęcimską z pominięciem przystanków: „Tychy Wartogłowiec Zwierzyniecka”, „Tychy Wartogłowiec Kościół”, „Tychy Wartogłowiec Szkoła”, „Tychy Wartogłowiec Pętla”.
Autobusy nie będą wjeżdżać na parking cmentarza przy ul. Barwnej. MZK Tychy apeluje w tym okresie o korzystanie z przystanków zastępczych przy głównej drodze.

W dniach od soboty (29.10) do poniedziałku (31.10) oraz w środę (02.11) mikrobus linii „L” po obsłużeniu przystanku „Tychy Wartogłowiec Cmentarz” przy ul. Oświęcimskiej do przystanku „Tychy Wartogłowiec Kościół” będzie kursował ulicą Beskidzką, Goździków, Dzwonkową. W kursach tych nie będą obsługiwane przystanki: „Tychy Wartogłowiec Pętla”, „Tychy Wartogłowiec Szkoła”.

We wtorek (01.11) przystankiem początkowym i końcowym dla linii „L” będzie przystanek „Tychy Wartogłowiec Cmentarz” przy ul. Oświęcimskiej. Nie będą obsługiwane przystanki: „Tychy Wartogłowiec Pętla”, „Tychy Wartogłowiec Szkoła”, „Tychy Wartogłowiec Kościół”, „Tychy Wartogłowiec Skotnica”, „Tychy Wartogłowiec Zwierzyniecka”, „Tychy Zwierzyniec Wiosenna”, „Tychy Zwierzyniec Działki”, „Tychy Czułów Katowicka”, „Tychy Czułów Narcyzów”.

W dniach od poniedziałku (31.10) do środy (02.11) do godziny 07:00, mikrobus linii „W” przez ulicę Kościelną będzie kursował wyłącznie w kierunku Wygorzela. W kierunku centrum miasta mikrobus tej linii od przystanku „Tychy Sportowa” do przystanku „Tychy Urbanowice” pojedzie ulicami: Jaroszowicką, Mysłowicką, Oświęcimską.

Informujemy również, że we wtorek (01.11) niezależnie od dodatkowych linii CmE i CmD, do cmentarza przy ul. Barwnej będzie można dojechać także autobusem linii 65, który będzie kursować według sobotniego rozkładu jazdy.

Rozkłady jazdy dodatkowych linii powinny być już umieszczone na obsługiwanych przez nie przystankach. Można się też z nimi zapoznać na stronie internetowej www.mzk.pl

UWAGA!

Na liniach CmA, CmB, CmC, CmD, CmE obowiązują bilety jednorazowe i okresowe MZK w Tychy. Dla wygody naszych pasażerów we wtorek w specjalnie oznakowanych samochodach będziemy prowadzić sprzedaż biletów jednorazowych na przystankach: „Tychy Wartogłowiec Cmentarz” oraz „Tychy Barwna Cmentarz”.

Na pozostałych liniach sieci MZK Tychy w poniedziałek (31.10) i środę (02.11) autobusy będą kursowały zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w dni robocze, natomiast we wtorek (01.11) zgodnie z rozkładem obowiązującym w niedziele i święta.

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *