Magurka do grudnia w Podlesiu

Katowice Podlesie
Katowice Podlesie

Jak informują Koleje Śląskie, od 7 listopada do 10 grudnia poranny przyspieszony pociąg Magurka ze Zwardonia do Katowic będzie się zatrzymywał na przystanku osobowym Katowice Podlesie.


Pociąg Magurka będzie się zatrzymywał w Katowicach Podlesiu o godzinie 7:48. Jest to pociąg kursujący zarówno w dni robocze, jak i w weekendy. Dodatkowy postój został wprowadzony w konsultacji z mieszkańcami Katowic Podlesia, po to, by w zapewnić więcej możliwości porannych dojazdów z tej stacji do centrum Katowic. Jednocześnie od 7 listopada zmieni się numeracja tego pociągu z 49704 na 44324.

Koleje Śląskie były zmuszone zmniejszyć ilość pociągów kursujących w tej relacji ze względu na przyczyny niezależne od siebie – czyli prace remontowo-modernizacyjne prowadzone przez PKP PLK na odcinku Katowice Ligota – Mąkołowiec, powodujące znaczne ograniczenia w przepustowości toru. Wprowadzenie dodatkowego postoju pociągu ze Zwardonia na stacji Katowice-Podlesie jest na obecną chwilę jedynym rozwiązaniem, które Koleje Śląskie mogą zastosować, by chociaż do pewnego stopnia zminimalizować niedogodności wynikające z remontu.

Wraz z nowym rozkładem jazdy, gdy zakończą się prace remontowo-modernizacyjne, zostanie przywrócona pełna siatka połączeń na tym szlaku.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *