Solaris wygrywa w Częstochowie

p1040466
Nowy Urbino 12

Wczoraj Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Częstochowie rozstrzygnęło przetarg na dostawę 40 nowych autobusów dwunastometrowych z napędem spalinowym. Wybór padł na Solarisa. W postępowaniu producent z Bolechowa pokonał konsorcjum, które oferowało autobusy marki Solbus.


O warunkach postępowania i wymaganiach technicznych nowych autobusów pisaliśmy pod koniec kwietnia, natomiast informację z otwarcia kopert przedstawiliśmy na początku września. Wczoraj, po blisko dwóch miesiącach władze MPK Częstochowa rozstrzygnęły przetarg na dostawę 40 nowych autobusów.

W postępowaniu prowadzonym przez częstochowskiego przewoźnika wpłynęły dwie oferty. Jedną z nich złożył Solaris Bus & Coach, który dostawę 40 Nowych Urbino 12 wycenił na 45,66 mln złotych brutto. Durgą ofertę złożyło konsorcjum dwóch firm: 2G Bus & Coach oraz Blue Line, które za dostawę 40 sztuk Solcity SM12 zażyczyło sobie 42,45 mln złotych brutto.

MPK Częstochowa wybrało ofertę firmy z Bolechowa, która, mimo że przekroczyła budżet zamawiającego (wynosił on 44,895 mln złotych brutto – przyp. red.), uzyskała więcej punktów w postępowaniu. Solaris uzyskał 92,48 punktów, przy czym:

  • 74,38 pkt w kryterium ceny,
  • 17,1 pkt w kryterium parametrów technicznych,
  • 1 pkt w kryterium warunku serwisu i gwarancji.

Natomiast oferta konsorcjum 2G Bus & Coach oraz Blue Line uzyskała w sumie 89,05 punktów. Odpowiednio 80 pkt za cenę, 8,55 pkt za parametry techniczne oraz 0,5 pkt za serwis i gwarancję.

Warto nadmienić, że na rozstrzygnięcie przetargu czekaliśmy tak długo, ponieważ MPK Częstochowa czekało na potwierdzenie dofinansowania.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *