Solaris wygrywa w Częstochowie

p1040466
Nowy Urbino 12

Wczoraj Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Częstochowie rozstrzygnęło przetarg na dostawę 40 nowych autobusów dwunastometrowych z napędem spalinowym. Wybór padł na Solarisa. W postępowaniu producent z Bolechowa pokonał konsorcjum, które oferowało autobusy marki Solbus.


O warunkach postępowania i wymaganiach technicznych nowych autobusów pisaliśmy pod koniec kwietnia, natomiast informację z otwarcia kopert przedstawiliśmy na początku września. Wczoraj, po blisko dwóch miesiącach władze MPK Częstochowa rozstrzygnęły przetarg na dostawę 40 nowych autobusów.

W postępowaniu prowadzonym przez częstochowskiego przewoźnika wpłynęły dwie oferty. Jedną z nich złożył Solaris Bus & Coach, który dostawę 40 Nowych Urbino 12 wycenił na 45,66 mln złotych brutto. Durgą ofertę złożyło konsorcjum dwóch firm: 2G Bus & Coach oraz Blue Line, które za dostawę 40 sztuk Solcity SM12 zażyczyło sobie 42,45 mln złotych brutto.

MPK Częstochowa wybrało ofertę firmy z Bolechowa, która, mimo że przekroczyła budżet zamawiającego (wynosił on 44,895 mln złotych brutto – przyp. red.), uzyskała więcej punktów w postępowaniu. Solaris uzyskał 92,48 punktów, przy czym:

  • 74,38 pkt w kryterium ceny,
  • 17,1 pkt w kryterium parametrów technicznych,
  • 1 pkt w kryterium warunku serwisu i gwarancji.

Natomiast oferta konsorcjum 2G Bus & Coach oraz Blue Line uzyskała w sumie 89,05 punktów. Odpowiednio 80 pkt za cenę, 8,55 pkt za parametry techniczne oraz 0,5 pkt za serwis i gwarancję.

Warto nadmienić, że na rozstrzygnięcie przetargu czekaliśmy tak długo, ponieważ MPK Częstochowa czekało na potwierdzenie dofinansowania.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *