Studenci i uczniowie! Czas planować jesienne podróże!

Fot. PKP Intercity
Fot. PKP Intercity

Choć wakacje dla uczniów i studentów już się skończyły, z okazji wczorajszego Dnia Edukacji Narodowej PKP Intercity przypomina, że nadal mogą oni korzystać z przysługujących im ulg ustawowych na bilety kolejowe. Żakom przysługuje 51% zniżki, natomiast nieco młodsi adepci nauki mogą liczyć na 37% rabat.


Oprócz tego młodzi mogą korzystać z szeregu promocji oferowanych przez PKP Intercity. Od stycznia do września br. z usług PKP Intercity skorzystało 27% więcej uczniów i studentów niż w tym samym okresie 2015 roku.

Na pokładach wszystkich krajowych pociągów przewoźnika obowiązują ulgi ustawowe, w tym zniżki studenckie i uczniowskie. Dzięki nim pasażerowie z legitymacją studencką mogą podróżować o 51% taniej, natomiast z uczniowską otrzymają 37% rabatu. Należy pamiętać, by legitymacja miała widoczne zdjęcie a jej termin ważności był aktualny. Nieprzedawniony dokument uprawnia do zniżki i należy go pokazać podczas kontroli biletów. Ulgi ustawowe to nie wszystko. Uczniowie i studenci mogą liczyć na wiele atrakcyjnych promocji oferowanych przez PKP Intercity.

– Widać, że nowoczesny tabor, wysoki komfort jazdy oraz dobre czasy przejazdów skłaniają do częstszego podróżowania pociągami PKP Intercity. W tym roku, od stycznia do września, na pokładach pociągów PKP Intercity, podróżowało ponad 7,6 mln uczniów i studentów. Oznacza to wzrost, w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku, o około 27% – podkreśla Cezary Nowak, rzecznik PKP Intercity.

Ekspresem nawet za 24 zł
Wcześniejsze planowanie się opłaca. Osoby, które zaplanują podróż wcześniej i kupią bilet z wyprzedzeniem otrzymają dodatkowy rabat w ramach promocji Super Promo lub Wcześniej Taniej. Pierwsza obowiązuje na pociągi ekspresowe, a druga obejmuje przejazdy dowolną kategorią składów. Studenci, którzy upolują najtańszy bilet z puli Super Promo za podróż pociągiem Pendolino z Warszawy do Trójmiasta, Krakowa czy Katowic zapłacą jedynie 24 zł, a do Wrocławia 29 zł. Dla uczniów będzie to odpowiednio 31 i 37 zł. Po wyprzedaniu najtańszych biletów pasażerowie mogą liczyć na rabaty (30, 20 lub 10 %) w ramach oferty Wcześniej Taniej. W tym przypadku wysokość zniżki jest uzależniona od momentu zakupu biletu.

Weekendowe podróże
Szukając pomysłu na weekend, warto skorzystać z oferty weekendowej PKP Intercity. Dzięki niej podróżni będą mogli odwiedzić kilka miejsc w jednej cenie. Promocyjne bilety umożliwiają nieograniczone przejazdy pociągami od piątku od godz. 19:00 do poniedziałku do godz. 6:00 na terenie całej Polski. Cena Biletu Weekendowego w 2. klasie pociągów TLK i IC wynosi 79 zł. Natomiast Bilet Weekendowy MAX, uprawniający do przejazdu każdą kategorią składów PKP Intercity, w tym także Pendolino, kosztuje 154 zł. Cena biletu jest stała i nie podlega już ulgom ustawowym.

Rodzinne podróże
Planując wycieczkę można skorzystać Biletu Rodzinnego. Jeśli rodzina liczy od 2 do 5 osób i jeden z jej członów nie ukończył 16 roku życia, wszyscy mogą liczyć na 30% rabatu, natomiast posiadacz legitymacji uczniowskiej otrzyma wyższą, bo 37% ulgę. Z atrakcyjnych rabatów skorzystają również posiadacze Karty Dużej Rodziny. Oprócz ustawowych 37% otrzymają od PKP Intercity dodatkowo 30% upustu – wystarczy, że przynajmniej dwoje z nich kupi wspólnie bilet. Podróżni z Kartą Dużej Rodziny mogą również skorzystać z 20% zniżki na menu dla dzieci oraz 10% rabatu na ofertę w wagonach gastronomicznych WARS.

W grupie raźniej
Wspólny wyjazd studencki a może wycieczka szkolna – to doskonała okazja do tego, by wybrać ofertę przejazdu grupowego. To propozycja dla tych, którzy podróżują po Polsce w grupie co najmniej 11-osobowej. Pociągiem PKP Intercity w grupie jest raźniej i taniej! Każdemu z uczestników naliczana jest odpowiednia ulga ustawowa a na 20 uczestników grupy – jedna osoba uprawniona jest do bezpłatnego przejazdu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *