Ostatnia korekta rozkładu jazdy

Fot. Przemysław Szczepanek
Fot. Przemysław Szczepanek

16 października PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wprowadzą, ostatnią już w tym roku, korektę rocznego rozkładu jazdy pociągów. Pasażerowie mogą już planować podróże – plakaty, z obowiązującym od jutra rozkładem jazdy, są dostępne na peronach i dworcach oraz w internecie.


Jak podaje zarządca infrastruktury na swojej stronie, październikowa korekta wiąże się w dużej mierze z zaplanowanymi pracami na liniach kolejowych i będzie obowiązywać do 10 grudnia, czyli do końca aktualnego rozkładu jazdy. PKP PLK S.A. informuje też o zmianach kursowania pociągów, a my skupimy się na tych, z których korzystają pasażerowie z naszego regionu, jeśli chodzi o pociągi PKP Intercity.

Ze względu na ruch jednotorowy na odcinku Katowice Ligota – Tychy, od 17 października do 10 grudnia, od poniedziałku do piątku, skład IC Korfanty kursować będzie w skróconej relacji do Katowic. W weekendy pociąg ten pojedzie w pełnej relacji, czyli na trasie Warszawa – Bielsko-Biała – Warszawa.

Do 10 grudnia zaplanowano zmiany w nocnych połączeniach między Poznaniem a Wrocławiem. Pociągi IC Centaurus i TLK Aurora pojadą trasą zmienioną przez Ostrów Wielkopolski. PLK kontynuują prace na odcinku Włocławek Brzezie – Aleksandrów Kujawski, dlatego pociągi IC Chemik oraz IC Doker pojadą trasą okrężną od Kutna do Bydgoszczy przez Zamków i Inowrocław.

Koniec przebudowy stacji Skierniewice i odcinka linii kolejowej nr 1 Koluszki – Widzów Teklinów oznacza powrót wybranych kursów PKP Intercity, zawieszonych do 15 października – IC Górnik oraz IC Fredro. W trakcie obowiązywania korekty PLK zaplanowały nocne prace torowe na trasie Łódź Widzew – Kutno. Przez kilka dni, zamiast niektórych pociągów regionalnych podróżni będą mieli do dyspozycji komunikację zastępczą, natomiast w wybrane dni pociąg TLK Wenus relacji Bielsko – Biała – Gdynia – Bielsko-Biała pojedzie objazdem przez Łowicz Główny.

Na koniec informacja dla osób, które planują w najbliższych tygodniach podróż do Zakopanego. W związku z zaplanowanymi przez PLK pracami na liniach prowadzących pod Giewont, w wybrane dni, pasażerowie przesiądą się do komunikacji zastępczej. Na przykład – od 3 października do 10 grudnia, z powodu przerwy w ruchu na odcinku Kraków Płaszów – Zakopane, autobus będzie kursował zamiast pociągu TLK Malinowski. Bezpośrednio do Zakopanego pasażerowie dojadą nocnymi składami TLK Luna oraz TLK Wenus.

O tym, jakich zmian muszą się spodziewać pasażerowie Kolei Śląskich wraz z wprowadzeniem jutrzejszej korekty informowaliśmy TUTAJ. Dokładny opis zmian, znaleźć można na stronie Kolei Śląskich.

Informacje o aktualnym rozkładzie jazdy pociągów dostępne są na stacjach i przystankach w formie plakatów oraz na stronach portalpasazera.pl i rozklad-pkp.pl a także bezpośrednio u przewoźników kolejowych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *