Solaris Bus & Coach – TRANSEXPO 2016

Solaris Urbino 10,5
Solaris Urbino 10,5

W środę, 12 października przedstawiliśmy krótką relację fotograficzną z XIV Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego. Dzisiaj natomiast, skupimy się na tym, co na targach w Kielcach wystawił Solaris Bus & Coach. Warto nadmienić, że niektóre z tych pojazdów pojawią się niedługo na śląskich drogach.


Na targach w Kielcach Solaris wystawił trzy swoje autobusy:

  • Solaris Urbino 10,5,
  • Solaris Urbino Hybrid 12,
  • Solaris Urbino Electric 12.

Pojazdy producenta z Bolechowa oblegane były niemal non-stop. Tłumy chętnych zwiedzały lśniące złoto-czarne autobusy, przypatrując się, jakie rozwiązanie zostały w nich zastosowane. Muszę przyznać, że pojazdy Solarisa prezentowały się naprawdę imponująco. Dobrana kolorystyka, jeszcze bardziej uwydatniała ich zalety.

Nowe Urbino w województwie śląskim

Dwunastometrowa wersja elektryczna Solarisa pojawi się w ciągu kilkunastu miesięcy w Jaworznie, gdzie producent z Bolechowa wygrał przetarg na dostawę 22 fabrycznie nowych elektrobusów w różnych wersjach. Być może, za jakiś czas kilka sztuk Urbino Hybrid pojawi się w Rędzinach, gdzie właśnie został ogłoszony przetarg, o czym pisaliśmy TUTAJ. Nowe Urbino w wersji spalinowej już jeżdżą po śląskich drogach. Kolejne, najprawdopodobniej trafią do Bielska-Białej i Żywca.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *