Pokaz pierwszej pomocy w EIP

zaproszenie_aedZ okazji Dnia Ratownictwa Medycznego PKP Intercity zorganizuje pokazy pierwszej pomocy przy użyciu defibrylatorów AED Plus. Zostaną one przeprowadzone w popołudniowym pociągu Express InterCity Premium jadącym z Warszawy do Wrocławia.


Z okazji tegorocznego Dnia Ratownictwa Medycznego PKP Intercity przygotowało dla pasażerów specjalną akcję. Dzisiaj na pokładzie pociągu Express InterCity Premium odbędzie się kurs obsługi defibrylatorów AED Plus. Pasażerowie pociągu EIP 1605 rel. Warszawa Wschodnia (Warszawa Centralna odj. 14.25) – Wrocław, w czasie dzisiejszego przejazdu, będą mogli zapoznać się z zasadami udzielania pomocy w sytuacjach nagłego zatrzymania krążenia. Podróżni będą mieli okazję przećwiczyć pod okiem specjalistów obsługę defibrylatorów AED Plus. Te nowoczesne urządzenia, od lipca br., znajdują się we wszystkich składach Pendolino, w specjalnie oznaczonych skrzynkach w wagonie nr 2. Defibrylator jest prosty w obsłudze, wspiera i instruuje osobę udzielającą pomocy w czasie całej akcji ratowniczej. Badania naukowe potwierdzają, że użycie AED w ciągu 3 minut od zatrzymania krążenia przyczynia się do zwiększenia wskaźnika przeżyć nawet do 75%.

Dlaczego przekazujemy taką informację na łamach naszego portalu? Dlatego, że każda taka akcja, nieważne,  czy w naszym regionie czy gdzie indziej, jest godna odnotowanoa. W ubiegłym roku w ciągu tylko trzech dni dwukrotnie byliśmy świadkami dramatycznych akcji ratunkowych podjętych najpierw przez obsługę pociągów Kolei Śląskich, później przez przybyłe szybko służby medyczne, gdy ludzie zasłabli podczas podróży. Dlatego warto zapoznać się choćby z podstawowymi zasadami zachowania w przypadku zaistnienia takich zdarzeń, by wiedzieć jak pomóc osobom poszkodowanym. Nawet gdyby w pobliżu nie było odpowiedniego sprzętu, takiego jaki jest na wyposażeniu ED250 – Pendolino.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *