Solaris także w Żywcu?

Fot. MZK Żywiec
Fot. MZK Żywiec

Wczoraj otwarto koperty w postępowaniu prowadzonym przez Urząd Miasta w Żywcu. W przetargu na dostawę siedmiu nowych autobusów dwunastometrowych, wpłynęła tylko jedna oferta, którą złożył Solaris Bus & Coach.


Nowe autobusy mają umożliwić podróż przynajmniej 90 pasażerom, w tym przynajmniej 28 na miejscach siedzących. Pojazdy mają być monitorowane, klimatyzowane oraz wyposażone w system informacji pasażerskiej, który winien być kompatybilny z z użytkowanymi już przez MZK rozwiązaniami. Wejście na pokład autobusu ma być możliwe dzięki trzem wejściom w układzie 2-2-2.

W postępowaniu wpłynęła jedna oferta. Złożył ją Solaris Bus & Coach, który dostawę siedmiu sztuk Nowego Urbino 12 wycenił na 7,852 mln złotych brutto. Złożona oferta mieści w budżecie zamawiającego, który wynosi 8,883 mln złotych brutto. Nowe autobusy w Żywcu pojawią się najpóźniej do 20 grudnia.

Po dostarczeniu autobusów z powyższego zamówienia, żywiecka komunikacja będzie mogła się pochwalić jedenastoma nowymi autobusami. W czerwcu br. MZK Żywiec odebrało trzy Nowe Urbino 12, a w grudniu przyjedzie jeden egzemplarz Urbino 8,9LE.

Trwa dobra passa Solarisa w województwie śląskim. Przewoźnik zgarnął zamówienia na sześć i szesnaście elektrobusów dla PKM Jaworzno , wygrał również przetarg w Bielsku-Białej. Wciąż czekamy na rozstrzygnięcie w Częstochowie, gdzie mimo wyższej ceny, producent z Bolechowa nie jest bez szans.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *