Jesienne porządki po cieszyńsku

14614283_1786424944902859_971466484_oPo długim okresie ciszy spory ruch zaczął panować na cieszyńskim dworcu. Wygląda na to, że znikną wkrótce stare płyty, stanowiące kiedyś nawierzchnię peronów, a przez ostatnie miesiące szpecące jedynie otoczenie.


Nieoficjalnie mówi się, że znaczną część tych płyt w celu ponownego wykorzystania weźmie miasto Cieszyn. Najważniejsze jednak jest to, że znikną. Trwają właśnie prace porządkowe, mające na celu przygotowanie ich do wywiezienia z terenu dworca.

To jednak dopiero początek dużych zmian. Za kilkanaście dni rozpocznie się remont linii z Cieszyna do Zebrzydowic. Wbrew naszym obawom zakres planowanych prac wygląda dość przyzwoicie, jednak prawo do wydania opinii na temat jakości tego remontu zastrzegamy sobie dopiero po jego zakończeniu. To, co ma być zrobione to jedno, a to jakie znajdzie odzwierciedlenie w rzeczywistości,  to drugie.

Jeśli jednak ten remont ma być przeprowadzony w tak sprawny i skuteczny rsposób jak prace na odcinku Zebrzydowice – Pruchna (nie chodzi o zakres, lecz o efekt) , to są podstawy do optymizmu i nadziei, że linią numer 90 za kilkanaście tygodni będziemy podróżować w miarę cywilizowanych warunkach.

2 komentarze

  1. Wymiana 2500 podkładów,na betonowe czy drewniane?Jeżeli podkłady są ułożone mniej więcej co 50cm daje to niewiele ponad kilometr trasy.To nie wygląda optymistycznie.Poza tym czy szyny też będą wymieniane?Co z rozjazdami przed stacją Zebrzydowice?

  2. Można tylko żałować, że zlikwidowano linię kolejową Wodzisław-Moszczenica-Zebrzydowice/Cieszyn.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *