W Rędzinach chcą hybrydy

Fot. Solaris-Club
Fot. Solaris-Club

Urząd Gminy w Rędzinach ogłosił przetarg na dostawę czterech sztuk, fabrycznie nowych autobusów niskopodłogowych. Pojazdy zostaną przekazane do użytkowania Gminnemu Zakładowi Komunikacji.


Do zakupu autobusów dojedzie, dzięki środkom ze śląskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, w ramach Regionalnego Instrumentu Terytorialnego. O przyznaniu finansowania projektu dla gminy Rędziny, informowaliśmy pod koniec września.

Urząd Gminy w Rędzinach chce nabyć cztery  nowe niskopodłogowe hybrydowe autobusy o napędzie elektryczno-spalinowym. Autobusy muszą być fabrycznie nowe i wyprodukowane nie wcześniej niż w 2017 roku. Co więcej, gmina chce by oferowane autobusy były pojazdami znajdującymi się aktualnie w ciągłe produkcji seryjnej producenta – mówiąc krótko, nie dopuszcza pojazdów prototypowych i przedseryjnych.

Oferty w przetargu można składać do 10 listopada 2016 roku, do godziny 10:00. Przy wyborze ofert, zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami:

  • cena – 60%,
  • parametry techniczne i eksploatacyjne – 30%,
  • obsługa gwarancyjna i serwisowa – 10%.

Nowe autobusy pojawią się w Rędzinach w przyszłym roku. Będzie to pierwszy zakup nowych pojazdów, od momentu pozyskania w 2010 roku dziesięciu sztuk Solarisów Urbino 10.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *