KŚ podsumowały Dzień bez Samochodu

p104036622 września Koleje Śląskie po raz drugi przyłączyły się do inicjatywy Europejskiego Dnia bez Samochodu. Z bezpłatnych przejazdów na podstawie dowodu rejestracyjnego skorzystało tym razem ponad 1500 osób.


Taki wynik może oznaczać, że idea Dnia bez Samochodu cieszy się wśród śląskich kierowców coraz większą popularnością. W porównaniu z ubiegłym rokiem jest to bowiem niemal dwukrotnie wyższa liczba osób, które skorzystały z tej wyjątkowej okazji, by bezpłatnie sprawdzić, czy przejazd pociągiem nie okaże się lepszy od własnych „czterech kółek”.

Zwiększyła się również średnia długość przejazdu, która w 2016 roku wyniosła ok. 61 km (w 2015 roku było to ok. 51 km). Dzięki temu łącznie uczestnicy Dnia bez Samochodu przejechali ponad 93 tys. km.

Podobnie jak w roku biegłym, tak i tym razem najwięcej osób skorzystało z oferty z okazji Dnia bez Samochodu na linii S1 czyli Częstochowa – Katowice – Gliwice. Dużą popularnością cieszyły się również kursy w relacji Racibórz-Katowice oraz Katowice-Zwardoń – wyjaśnia Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy spółki Koleje Śląskie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *