5-lecie Kolei Śląskich (Cz.1 – Bielsko-Biała)

img_16558241775592W miniony weekend obchodzono V Rocznicę Uruchomienia Przewozów Pasażerskich przez Koleje Śląskie. W związku z tym przewoźnik zorganizował ciekawe prezentacje dla swoich pasażerów. W sobotę, w Bielsku-Białej można było zwiedzić jeden z pociągów tworzących flotę przewoźnika, o czym poniżej, a relację z niedzielnego, specjalnego przejazdu pociągu rocznicowego po okolicach Katowic przedstawimy wieczorem.


Teraz czas na kilka słów, zobrazowanych zdjęciami autorstwa Przemka Szczepanka, na temat sobotniej prezentacji w Bielsku-Białej, gdzie w sobotę była możliwość była zwiedzenia „rodzynka” we flocie KŚ, czyli spalinowej jednostki SA138. Oczywiście, największą frajdą, szczególnie dla najmłodszych przybyłych, była możliwość zwiedzenia wnętrza wystawionej jednostki, a szczytem atrakcji była kabina maszynisty. To sprawdzony sposób na wciągnięcie do zabawy najmłodszych miłośników kolei i tym razem nie było inaczej.

Pociąg można było oglądać przez sześć godzin, a dodatkowym magnesem odwiedzenia bielskiego dworca była możliwość otrzymania bezpłatnego kuponu na zaplanowany na niedzielę, przejazd pociągiem EN71 AKŚ-100 po katowickich kolejowych „bezdrożach”, o czym szczegółowo napiszemy już niebawem.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *