Utrudnienia na S5 (Aktualizacja 15:00)

Fot:. Robert Piotr Hadasz. Publikacja - Stacja Żywiecczyzna
Fot. Stacja Żywiecczyzna, R.H.

Od rana z wielkimi problemami muszą zmagać się pasażerowie korzystający z linii kolejowej nr 139 na odcinku Zwardoń – Rajcza. Koleje Śląskie organizują komunikację zastępczą na odcinkach, na których nie mogą jeździć pociągi.


Wystarczyło kilka godzin obfitych opadów deszczu, by sparaliżować ruch kolejowy na południu naszego województwa. Od rana nie jeżdżą pociągi na wspomnianym szlaku. Koleje Śląskie zorganizowały komunikację zastępczą. Jakby tego było mało wskutek usterki sieci trakcyjnej, przy wjeździe do stacji Żywiec pantografy połamał jeden z pociągów KŚ (EN76).

To jeszcze nie koniec złych wieści. Jak podają PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., do awarii sieci trakcyjnej doszło także na newralgicznym odcinku pomiędzy Katowicami a Katowicami Brynowem.

O rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco, jednak w imieniu przewoźnika, prosimy pasażerów o wyrozumiałość i cierpliwość w związku z zaistniałą sytuacją.

Aktualizacja (9:05)

Jak informuje zarządca infrastruktury, utrudnienia na odcinku Żywiec – Węgierska Górka oraz Żywiec – Łodygowice, gdzie doszło do usterek sieci trakcyjnej, potrwają przynajmniej do godziny 10:00.

Aktualizacja (10:40)

Do awarii sieci trakcyjnej doszło również na odcinku Tychy – Kobiór. Jak informują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., ruch pociągów na tym odcinku prowadzony jest po jednym torze, w związku z czym mogą wystąpić opóźnienia do 15 minut. Z utrudnieniami borykać się będziemy przynajmniej do godziny 11:00.

Jak informują Koleje Śląskie, na odcinku Łodygowice – Żywiec – Łodygowice odwołana została Zastępcza Komunikacja Autobusowa.

Aktualizacja (15:00)

Ruch w regionie odbywa się obecnie bez większych problemów.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *