Przepust już przepuszcza

Od dzisiaj jedziemy po nowym
Od dzisiaj jedziemy po nowym

Zgodnie z założonym terminem, dzisiaj rano wróciły pociągi osobowe na fragment linii kolejowej nr 90 pomiędzy Cieszynem Marklowicami a Cieszynem. Ten stan rzeczy utrzyma się jednak tylko przez trzy tygodnie, bo od 17 października na tym szlaku zaplanowany jest kolejny remont.


Ostatni pociąg osobowy przejechał przez przepust nad Kanałem Młynówka w rejonie cieszyńskiej elektrociepłowni 30 czerwca. Od tego czasu szlak był nieprzejezdny, a ekipy remontowe zburzyły będący w fatalnym stanie przepust i postawiły nową, całkiem przyzwoicie wyglądającą z zewnątrz, konstrukcję. Przy okazji wycięto jeszcze kilkanaście drzew i miejsce to powoli zaczyna przypominać coś, co może mieć coś wspólnego z kolejową cywilizacją. Oby takie zmiany nastąpiły na całej linii z Cieszyna do Zebrzydowic,  w ramach zaplanowanego na październik i listopad remontu tego odcinka.

Na nowym przepuście obowiązuje ograniczenie prędkości jeszcze sprzed remontu, ale jak podpytaliśmy u fachowców, taki stan rzeczy utrzyma się jeszcze przez kilka dni, aż nowe torowisko „ułoży” się i wówczas nakaz wolniejszej jazdy zostanie zniesiony.

3 komentarze

  1. Z PLK Sosnowiec w południowej części województwa jak zwykle w bólach, ale do przodu, a to jest najważniejsze.

  2. A czy ktoś ma informacje na temat postępu prac w Goleszowie i kiedy wrócą pociągi do wisły?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *