Zmiany w organizacji ZKA na linii S6

p1030989Jak informują Koleje Śląskie, od 1 października przewoźnik wprowadza zmiany w kursowaniu autobusów zastępczych w relacji Katowice – Wisła Głębce. Konieczność wprowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej na tej linii, wynika z przebudowy mostu w Goleszowie.


Po wprowadzeniu zmian w dni robocze autobusy będą kursować w relacji Goleszów – Wisła Głębce z zatrzymywaniem na wszystkich stacjach pośrednich. Natomiast w dni wolne od pracy utrzymane zostaną kursy przyspieszone, jednak dla zwiększenia czytelności rozkładu jazdy będą one zaczynać kurs w Goleszowie (a nie w Skoczowie jak dotychczas). Również autobusy kursujące z zatrzymaniem na wszystkich stacjach pośrednich będą zaczynać kurs w Goleszowie.

Dokładne miejsce postoju autobusów zastępczych można znaleźć w zakładce Rozkład Jazdy – Zastępcza Komunikacja Autobusowa (gdzie możliwe jest bezpośrednie przejście ze strony internetowej do mapy Google). Natomiast szczegółowy rozkład jazdy oraz informacje na temat wprowadzanych zmian można znaleźć w zakładce Rozkład Jazdy – Liniowy Rozkład Jazdy.

Koleje Śląskie przypominają również, że w przypadku autobusów zastępczych nie ma możliwości przewożenia rowerów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *