W obiektywie pasjonatów #2

_dsc6309

Tak jak obiecywaliśmy, co dwa tygodnie będziemy publikować zdjęcia jednego z kolejowych pasjonatów. Patryk Farana to dzisiejszy bohater, fascynata kolejowy, który życiowe plany wiąże z pracą na kolei.


Patryk współpracuje z różnymi mediami, lokalnymi oraz krajowymi. Współpracę z mediami zaczął od udostępnień zdjęć na potrzeby portalu Rynek-Kolejowy.pl, później odezwali się redaktorzy z Kuriera Kolejowego i tak od tego się zaczęło. Zdjęcia Patryka na przełomie kilku lat wstecz można było znaleźć między innymi w Dzienniku Zachodnim, w gazecie Fakt, w miesięczniku Świat Kolei oraz nawet w czeskiej kolejowej gazetce Železničár.

Obecnie fotografie naszego dzisiejszego bohatera ukazują się nam na bardzo wielu stronach internetowych. Przez kilka lat Patryk współpracował z Kolejami Śląskimi jako oficjalny fotograf spółki, niestety z powodów służbowych musiał zrezygnować z tej funkcji jakiej się podjął dla naszego przewoźnika.

Patryk wykonuje także fotoreportarze z imprez kolejowych. Od kilku lat za pośrednictwem akredytacji Rynku-Kolejowego wykonuje zdjęcia na paradach parowozów czy to w Chabówce, czy Wolsztynie. Również na prośby wyżej wymienionych portali kolejowych wykonuje zdjęcia na potrzeby miesięczników itp. Na tym nie koniec. Patryk również dokonał małego przewrotu w czerwcu 2013 roku, po słynnych cięciach rozkładu jazdy, który również dotknął jego okolic, czyli linii Chałupki – Racibórz. Więcej na ten temat możesz przeczytać TUTAJ.

„Wszystkie życiowe drogi Faranów prowadzą przez tory”, Patryk również nie zboczył z torów i podtrzymuje rodzinną tradycję. Więcej przeczytasz TUTAJ

Obecnie Patryk nie pracuje na kolei a w Raciborskiej Fabryce Kotłów jako spawacz, ale jego plany życiowe kończą się właśnie na kolei. Perspektywą życiową Patryka jest praca na kolei. Życzymy mu tego jak najbardziej, aby dojechał do swojego celu.

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *