Most nad Młynówką (chyba) gotowy

Fotografie: TV TheMattPOL
Fot. TV TheMattPOL

Tak przynajmniej można wnioskować patrząc na zdjęcia, które otrzymaliśmy od cieszyńskich miłośników kolei. Według rozkładu jazdy pierwsze kursowe pociągi mają pojechać po nim w przyszły piątek, 30 września.


Fragment linii 90 pomiędzy stacjami Cieszyn Marklowice – Cieszyn został zamknięty dla ruchu 1 lipca. Powodem był zły stan szlaku ze szczególnym uwzględnieniem kilkunastometrowego przepustu nad kanałem Młynówka Cieszyńska w rejonie tamtejszej elektrociepłowni. W ciągu nieco ponad dwóch miesięcy udało się zburzyć starą, zagrażającą bezpieczeństwu ruchu konstrukcję i postawić od podstaw nowy przepust. Jak widać na załączonych obrazkach – wygląda to przyzwoicie i pozostaje mieć nadzieję, że dzięki temu jedno z wielu ograniczeń prędkości pomiędzy Cieszynem a Zebrzydowicami zostanie po wznowieniu ruchu kolejowego zniesione.

To jednak jeszcze nie koniec wszystkich prac, ponieważ wykonawca wraz z inwestorem (PKP PLK S.A), zwrócili się do cieszyńskiego starostwa z prośbą o zgodę na wycinkę drzew rosnących w bezpośrednim sąsiedztwie torów kolejowych, co również ma przyczynić się do podniesienia jakości i bezpieczeństwa ruchu.

* Fot. TV TheMattPOL

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *