Europejski Dzień bez Samochodu

35weJak informowaliśmy w poprzednim tygodniu, w najbliższy czwartek, tj. 22 października 2016 roku, z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu, właściciele swoich pojazdów będą mogli podróżować pociągami Kolei Śląskich za darmo. Wystarczy konduktorowi okazać dowód rejestracyjny oraz dokument ze zdjęciem, by nie musieć kupować biletu.


Z tegorocznej promocji Kolei Śląskich będzie można skorzystać we wszystkich pociągach na prawie wszystkich liniach – wyjątek stanowi jedynie przygraniczny odcinek Chałupki – Bohumin. Na wszystkich pozostałych trasach, przez cały dzień, będzie można podróżować bezpłatnie za okazaniem ważnego dowodu rejestracyjnego wydanego na swoje nazwisko lub jako współwłaściciela oraz dokumentu ze zdjęciem stwierdzającym tożsamość.

Koleje Śląskie już drugi raz zapraszają do świętowania Dnia bez Samochodu. W zeszłym roku z propozycji przewoźnika skorzystało 845 osób, które tylko tego jednego dnia łącznie przejechały ponad 43 tys. km. Najwięcej osób skorzystało z propozycji Kolei Śląskich na trasie Gliwice – Katowice, Racibórz – Katowice oraz Bielsko Biała – Katowice, a średnia odległość przejazdu wyniosła ok. 51 km

Bezpłatne przejazdy w dniu 22 września 2016 r. to jednak nie wszystko, co przygotowały w tym roku Koleje Śląskie z okazji Dnia bez Samochodu. 21 września pracownicy Kolei Śląskich pojadą do jednego z domów dziecka w Bielsku Białej, gdzie w ramach kampanii Beskidzki Tydzień Mobilności i we współpracy ze stowarzyszeniem ECODRIVE odbędzie się pogadanka na temat bezpieczeństwa w transporcie kolejowym, połączona z zabawą oraz upominkami. Dzień później, 22 września, we współpracy z Urzędem Miasta Rybnik na dworcu w Rybniku kolejarze udostępnią zwiedzającym pojazd. Jedną z głównych atrakcji będzie możliwość wejścia do kabiny maszynisty oraz zrobienia sobie zdjęcia.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *