Po utrudnieniach na S4, S5 i S6

Fot. Internet
Fot. Internet

Jeszcze przez kilkadziesiąt minut na odcinku Mąkołowiec – Tychy na linii kolejowej nr 139 ruch pociągów prowadzony będzie  tylko jednym torem. Wszystko za sprawą potrącenia osoby postronnej przez pociąg relacji Katowice – Tychy Lodowisko.


Ponieważ trwa jeszcze ustalanie przyczyn zdarzenia, na odcinku Mąkołowiec – Tychy obowiązuje ruch wahadłowy, co może skutkować około 20-minutowymi opóźnieniami pociągów łączących Katowice z Tychami Lodowiskiem, Bielskiem-Białą, Żywcem, Zwardoniem czy Goleszowem (Ustroniem i Wisłą).

SPROSTOWANIE

Jesteśmy winni sprostowanie. Zdarzenie (potrącenie osoby nieuprawnionej poza przejściami i przejazdami ze skutkiem śmiertelnym) miało miejsce nie z udziałem pociągu EN/TLK Chopin, jak podaliśmy rano, a pociągu nr 40905 Kolei Śląskich relacji Katowice – Tychy Lodowisko, prowadzonego jednostką EN 76-009. W wyniku zdarzenia tor numer 1 nieczynny był od godz. 5:05 do godz. 09:17. Wprowadzono ruch jednotorowy dwukierunkowy. Pociąg KŚ został odwołany na dalszej drodze przebiegu, a podróżni zostali zabrani przez pociąg KŚ nr 44051 Sosnowiec Główny – Tychy Lodowisko.

Jeszcze raz przepraszamy za błędną informację podaną rano i dziękujemy za poinformowanie nas o właściwym przebiegu zdarzenia (szczegóły na naszym profilu na FB). Nie zmienia to postaci rzeczy, że nie tak miał się zacząć ten niedzielny poranek na naszych torach.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *