Po utrudnieniach na S4, S5 i S6

Fot. Internet
Fot. Internet

Jeszcze przez kilkadziesiąt minut na odcinku Mąkołowiec – Tychy na linii kolejowej nr 139 ruch pociągów prowadzony będzie  tylko jednym torem. Wszystko za sprawą potrącenia osoby postronnej przez pociąg relacji Katowice – Tychy Lodowisko.


Ponieważ trwa jeszcze ustalanie przyczyn zdarzenia, na odcinku Mąkołowiec – Tychy obowiązuje ruch wahadłowy, co może skutkować około 20-minutowymi opóźnieniami pociągów łączących Katowice z Tychami Lodowiskiem, Bielskiem-Białą, Żywcem, Zwardoniem czy Goleszowem (Ustroniem i Wisłą).

SPROSTOWANIE

Jesteśmy winni sprostowanie. Zdarzenie (potrącenie osoby nieuprawnionej poza przejściami i przejazdami ze skutkiem śmiertelnym) miało miejsce nie z udziałem pociągu EN/TLK Chopin, jak podaliśmy rano, a pociągu nr 40905 Kolei Śląskich relacji Katowice – Tychy Lodowisko, prowadzonego jednostką EN 76-009. W wyniku zdarzenia tor numer 1 nieczynny był od godz. 5:05 do godz. 09:17. Wprowadzono ruch jednotorowy dwukierunkowy. Pociąg KŚ został odwołany na dalszej drodze przebiegu, a podróżni zostali zabrani przez pociąg KŚ nr 44051 Sosnowiec Główny – Tychy Lodowisko.

Jeszcze raz przepraszamy za błędną informację podaną rano i dziękujemy za poinformowanie nas o właściwym przebiegu zdarzenia (szczegóły na naszym profilu na FB). Nie zmienia to postaci rzeczy, że nie tak miał się zacząć ten niedzielny poranek na naszych torach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *