TŚ zapraszają na Dzień Otwarty Zajezdni

W zeszłym roku Chorzów, tym razem Będzin
W zeszłym roku Chorzów, tym razem zajezdnia w Będzinie

Jak co roku we wrześniu, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, Tramwaje Śląskie S.A. organizują Dzień Otwarty jednej ze swoich zajezdni – każdego roku innej. Tym razem spółka gorąco zaprasza w sobotę 24.09.2016 r. do zajezdni Rejonu nr 1 w Będzinie.


Tegoroczny Dzień Otwarty przypada w 85 rocznicę połączenia sieci tramwajowych Śląska i Zagłębia. Właśnie w 1931 r. uruchomione zostało bezpośrednie połączenie linią tramwajową Katowic z Sosnowcem, co było znacznym ułatwieniem dla pasażerów, którzy do tego czasu musieli przesiadać się z tramwaju do tramwaju, pokonawszy wcześniej szlak kolejowy.

Tę 85. rocznicę będziemy świętować podczas Dnia Otwartego Zajezdni w Będzinie. Liczymy, że – podobnie, jak w latach minionych – Dzień Otwarty przyciągnie do zajezdni wielu gości, w tym całe rodziny. Przygotowaliśmy atrakcje dla każdego – małego i dorosłego – podkreśla Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich.

Z programem dnia otwartego Zajezdni Tramwajowej w Będzinie zapoznać się można na stronie Tramwajów Śląskich.

Z tej okazji uruchomione zostaną linie specjalne dowożące zwiedzających do zajezdni w Będzinie z kierunków: Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Czeladź i Będzin. Szczegółowy rozkład jazdy ukaże niebawem na stronie TŚ.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *