Przejazd kibiców pociągami KŚ

Fot. Koleje Śląskie
Fot. Koleje Śląskie
Jak informują Koleje Śląskie, w dniu dzisiejszym przewoźnik spodziewa się na trasie Sosnowiec – Katowice – Bielsko-Biała przejazdu grupy kibiców liczącej ok. 500 osób. W związku z tym nastąpi mała reorganizacja kursów na linii S4 i S5.


Według wstępnych ustaleń grupa kibiców będzie podróżować pociągiem numer 40719 z Sosnowca (odjazd o 14:29) do Katowic. Aby uniknąć przesiadek kibiców na dworcu w Katowicach, ten sam pojazd zostanie skierowany na pociąg numer 49721 z Katowic do Zwardonia (odjazd o godzinie 14:35). Z tego względu odjazd pociągu do Zwardonia w tym dniu nastąpi co najmniej 5 minut później. Kibice będą wysiadać w stacji Bielsko-Biała Lipnik.

W drogę powrotną grupa wyruszy prawdopodobnie pociągiem numer 49732 (odjazd ze stacji Bielsko-Biała Lipnik do Katowic o godzinie 21:34), który następnie przejdzie na pociąg numer 44048 do Sosnowca (wyjazd z Katowic o godzinie 22:57).

Przejazd kibiców ma być zabezpieczony przez odpowiednie służby. Koleje Śląskie w miarę możliwości postarają się wydzielić z przodu pojazdu oddzielną strefę podróży dla pozostałych pasażerów, niemniej jednak ze względu na bardzo dużą liczebność grupy, sugerujemy, by w tym dniu rozważyć podróż innymi kursami – wyjaśnia Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy spółki Koleje Śląskie.

Ze względu na lokowanie kibiców wymienione pociągi mogą doznawać niewielkich opóźnień.

3 komentarze

  1. Dzięki za informację. Miałem w planie jechać tym pociągiem do Zwardonia. W tych okolicznościach skorzystam z wcześniejszego.

    1. Właśnie dlatego KŚ przygotowały tę informacje, a my ją opublikowaliśmy na łamach naszego portalu. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc uniknąć kłopotów i ścisku. Pozdrawiamy 🙂

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *