Cieszyna w sieciowym rozkładzie brak

W SRJP pociągów Cieszyn - Frydek-Mistek nie ma
W SRJP pociągów Cieszyn – Frydek-Mistek nie ma

Dalecy jesteśmy od doszukiwania się spisków, ale jakieś fatum nad linią S58 Czechowice-Dziedzice – Cieszyn jednak wisi. Spróbujcie w Sieciowym Rozkładzie Jazdy Pociągów opublikowanym na stronie PKP PLK i obowiązującym w dniach 4 września – 15 października znaleźć tabelę, w której można sprawdzić harmonogram kursowania pociągów z Cieszyna do Czechowic-Dziedzic. Nie ma.


Dotychczas pociągi linii S58 były skatalogowane w tabeli nr 147 (Cieszyn – Zebrzydowice – Czechowice-Dziedzice – Katowice) i tam należało skierować swoją ciekawość, gdy chciało się zapoznać z harmonogramem kursowania pociągów przez Chybie, Zebrzydowice czy Kończyce ze stacja końcową w Cieszynie.

W najnowszej wersji, tej na wrzesień i połowę października, tablica nr 147 zniknęła, a wraz z tym możliwość sprawdzenia godzin połączeń kolejowych na całym dystansie od przystanku Zabrzeg Czarnolesie przez stacje Chybie, Drogomyśl, Pruchna, Zebrzydowice, Kończyce, Kaczyce, Pogwizdów, Cieszyn-Marklowice do samego Cieszyna. W związku z brakiem tej tablicy w SRJP nie ujęte harmonogramem zostały również pociągi Cieszyn – Frydek-Mistek, jakby nie patrzeć, także kursujące na pewnym odcinku po infrastrukturze PKP PLK

Stworzono za to dziwoląga pt. tabela 148 z Bielska-Białej do Skoczowa. Jednak nie w ciągu linii nr 190, czyli naturalnym, choć nieczynnym ciągu komunikacyjnym, łączącym te miasta tylko… przez Zabrzeg i Czechowice-Dziedzice. W efekcie, w tabeli znalazły się skopiowane z tabeli 151 pociągi Katowice – Bielsko-Biała – Żywiec – Zwardoń, wykazane na odcinku Czechowice-Dziedzice – Bielsko-Biała Główna oraz fragment tabelki 146 (Katowice – Wisła) ze zdublowanym harmonogramem jazdy na odcinku Zabrzeg – Skoczów.

Wracając do linii S58, to na szczęście, jest miejsce gdzie można zapoznać się tabelarycznym rozkładem jazdy na tym szlaku. To strona Kolei Śląskich, gdzie w zakładce „Rozkłady Jazdy” linia ta widnieje, co oznacza, że pociągi z tego szlaku nie zniknęły.

One comment

  1. Niedługo cały Śląsk zniknie z PLK jak zniknęła z KPK modernizacja Będzin – Tychy!!!!!!
    Warsiawka robi swoje niezależnie od opcji.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *