Nowe rozwiązania w ofertach Kolei Śląskich

P1030846Koleje Śląskie wprowadzają nowe bilety liniowe oraz rozszerzają ofertę „Bilet bez ogonka”. Wprowadzone zmiany mają poprawić komfort pasażerów przy zakupie biletów i skrócić czas jego sprzedaży przez obsługę. Nowe rozwiązania zaczną obowiązywać od 15 września.


Pierwszą zmianą jest wprowadzenie sześciu nowych jednorazowych biletów liniowych. Dotyczy to takich relacji jak:

  • Rybnik – Racibórz,
  • Rybnik – Chałupki,
  • Katowice – Rybnik,
  • Katowice – Racibórz,
  • Katowice – Wodzisław Śląski,
  • Katowice – Lubliniec.

Dotychczas z taryfy liniowej w powyższych relacjach można było skorzystać łącząc ze sobą kilka liniówek (np. dla relacji Rybnik-Racibórz były to Rybnik-Rydułtowy i Rydułtowy-Racibórz). Stąd też Koleje Śląskie postanowiły rozszerzyć ofertę jednorazowych biletów liniowych tak, aby przejazd mógł odbyć się na jednym bilecie.

Cena takiej podróży będzie taka sama, jak przy opcji „łączenia” liniówek, skróci się jednak czas sprzedaży biletów i kontroli pasażerów – wyjaśnia Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy spółki Koleje Śląskie.

Druga istotna zmiana to rozszerzenie oferty specjalnej „Bilet bez ogonka” o możliwość zakupu biletów liniowych jednorazowych. Jest to rodzaj biletu, który pozwala w ciągu dwóch miesięcy odbyć 10 podróży w wybranej relacji (szczegóły oferty w zakładce – Oferta Specjalna „Bilet bez ogonka”). Do tej pory w ramach „Bilet bez ogonka” można było nabyć jedynie bilety z tzw. „taryfy kilometrowej”. Od 15 września oferta będzie obejmować również bilety liniowe. Dzięki temu osoby, które nie korzystają z biletów okresowych, ale jednak dosyć często podróżują Kolejami Śląskimi, będą mogły mieć „przy sobie” bilet na 10 przejazdów. Pozwala to oszczędzić czas przeznaczony wcześniej na każdorazowy zakup biletów liniowych. Co więcej, takimi przejazdami można się również podzielić z innymi podróżnymi – wystarczy wypełnić tyle okienek, ile osób odbywa podróż na danym bilecie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *