Koleje Śląskie bliżej ŚKUP

Fot. Patryk Farana
Fot. Patryk Farana

Jak informują Koleje Śląskie, spółka podpisała z KZK GOP porozumienie będące dwustronną deklaracją chęci współpracy, której celem jest przystąpienie śląskiego przewoźnika kolejowego do projektu Śląskiej Karty Usług Publicznych.


Podpisane porozumienie, o którym pisaliśmy w połowie sierpnia, to sformalizowanie dotychczasowej współpracy, która rozpoczęła się kilkanaście miesięcy temu. Głównym celem wdrożenia systemu ŚKUP w Kolejach Śląskich jest usprawnienie komunikacji publicznej poprzez zaoferowanie pasażerom zintegrowanego rozwiązania umożliwiającego wykorzystanie kart ŚKUP również na kolei, a zatem kierunek integracji biletowo-taryfowej.

Podpisanie porozumienia nie oznacza dla pasażerów, że honorowanie kart ŚKUP na kolei będzie natychmiastowe – zakres wdrożenia, sposoby korzystania z kart oraz perspektywa czasowa są przedmiotem pogłębionych analiz. Należy bowiem podkreślić, że tego typu projekt wymaga nakładów finansowych, a co za tym idzie – ich pozyskania oraz pogłębionego przemyślenia optymalnych wariantów koncepcji, by wdrożenie systemu było efektywne.

Niewykluczone, że część środków zostanie pozyskana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. W tym celu Koleje Śląskie przygotowują właściwą dokumentację aplikacyjną.

Koleje Śląskie nie wskazują konkretnych terminów przystąpienia do ŚKUP. Na razie przewoźnik przypatruje się projektowi oczami podróżnych i obserwuje jego rozwój, aby wybrany wariant realizacyjny był optymalny dla jego specyfiki, jak i – oraz przede wszystkim – dla pasażerów.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *