Nowy tabor dla DB Cargo

Fot. DB Cargo Polska
Fot. DB Cargo Polska

7 września na terenie bocznicy KWK Jankowice została zaprezentowana holenderska lokomotywa DE 6400, która będzie służyć w barwach DB Cargo Polska. Lokomotywy zostały sprowadzone z Holandii w ramach współpracy pomiędzy jednostkami biznesowymi z grupy DB Cargo. Docelowo spółka planuje sprowadzić do trzydziestu maszyn tego typu.


DE 6400 to czteroosiowa lokomotywa spalinowa z przekładnią elektryczną, wyposażona w silnik MTU o mocy 1180kW. Maszyna posiada dodatkowy silnik spalinowy, który w połączeniu z wydajną jednostką główną pozwala znacząco obniżyć emisję CO2. Asynchroniczne silniki trakcyjne zapewniają niską awaryjność, a modułowa konstrukcja pozwala na szybką i sprawną naprawę. Prędkość maksymalna do 100 km/h umożliwia wszechstronne zastosowanie lokomotywy, zarówno na szlakach kolejowych jak i na bocznicach. Bezpieczeństwo jak i komfort pracy zapewnia lepsza widoczność z kabiny oraz niższa emisja hałasu.

Niska awaryjność, niskie zużycie paliwa, modułowa konstrukcja, maksymalna prędkość 100 km/h to przewagi dzięki którym będziemy mogli zaoferować naszym klientom usługę na poziomie Premium. Potwierdzeniem jest próbna eksploatacja zakończona uzyskaniem świadectwa dopuszczenia. Wszystkim stronom zaangażowanym w proces polonizacji chciałbym podziękować za konstruktywny dialog i profesjonalne podejście – mówi Michael Hetzer, Członek Zarządu ds. Produkcji DB Cargo Polska.

Lokomotywy DE 6400 u nas będą obsługiwały między innymi bocznice w KWK Jankowice i KWK Pniówek.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Fot. Łukasz Kuś

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *