Wyniki przewozów pasażerskich – lipiec 2016

Długi ElfUrząd Transportu Kolejowego udostępnił wyniki przewozów pasażerskich w lipcu 2016 roku. Podtrzymana została tendencja wzrostowa, którą z drobnymi wyjątkami, możemy zauważyć od początku roku. W siódmym miesiącu obecnego roku kalendarzowego pociągami podróżowało 25,40 mln pasażerów, co jest wynikiem lepszym o ponad 2,38 mln w stosunku do roku ubiegłego.


Z danych podanych przez Urząd Transportu Kolejowego wynika, że kolej powoli znów zaczyna być trendy. Od początku roku, systematycznie z tego środka transportu korzysta coraz więcej osób. Wpływ na to bez wątpienia miały inwestycje w infrastrukturę i nowoczesny tabor. W lipcu 2016 koleją podróżowało o 10,34% więcej osób, niż w roku ubiegłym. To sporo, i nie można przejść obok takiego wyniku obojętnie.

W lipcu Koleje Śląskie nie wpisały się w trend wzrostowy. W zeszłym roku, w lipcu KŚ przewiozły 1,157 mln pasażerów, a w tym roku o niecałe 25 tysięcy mniej.

3 komentarze

  1. To dobry sygnał, choć może być efektem Światowych Dni Młodzieży.
    W mojej ocenie, z tego co zauważam w pociągach na trasie S-5 na odcinku Czechowice- Dziedzice – Wilkowice Bystra to niestety pociągi KŚ nie wożą więcej pasażerów, powiedziałbym raczej, że mniej.
    Pytanie, czy przewoźnik monitoruje frekwencję? A jeśli tak, to szuka przyczyn złego trendu i je analizuje?

  2. Ponownie prezentujecie nieprawidłowo przeanalizowane dane z UTK, z których wyciągacie błędne wnioski. Wartości w zestawieniach UTK przedstawiane są w sposób skumulowany. Za lipiec 2015 dla KŚ wychodzi 1157,83 tys. pasażerów, za lipiec 2016 natomiast 1114,43 tys. Jeśli podawane przez KŚ ok. 27 tys. pielgrzymów ŚDM zostało już w to wliczonych, to tak naprawdę spadek mógł być jeszcze większy. W lipcu była przecież podwyżka cen biletów.

  3. Tak wiem, po dzisiejszym zwróceniu przez Pana uwagi, zdałem sobie sprawę, że w poprzednich miesiącach również został popełniony błąd, dlatego wziąłem się za poprawę przedstawionych danych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *