Rowerowo-autobusowy problem

Fot. Przemysław Szczepanek
Fot. Przemysław Szczepanek

Wczoraj na łamach naszego portalu informowaliśmy o korekcie rozkładu jazdy pociągów Kolei Śląskich, który wejdzie w życie 4 września. Pasażerowie śląskiego przewoźnika muszą przygotować się na utrudnienia i pewne niedogodności, który wynikają z prac inwestycyjno-utrzymaniowych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe.


Najwięcej utrudnień czeka na pasażerów korzystających z połączeń na linii do Bielska-Białej i Wisły. Wszystko za sprawą wyłączeń z ruchu pewnych odcinków, które zmuszą Koleje Śląskie do uruchomienia autobusowej komunikacji zastępczej.

Ze względu na prace remontowo-modernizacyjne największe zmiany czekają na pasażerów kursujących na liniach S4 (Sosnowiec Główny – Tychy Lodowisko), S5 (Katowice-Zwardoń) oraz S6 (Katowice – Wisła Głębce). Ponieważ ostatnia z wymienionych relacji cieszy się dużą popularnością wśród rowerzystów, chcielibyśmy szczególnie zwrócić uwagę na to, że możliwości przewozu rowerów w autobusach są bardzo ograniczone, a przez cały okres obowiązywania tego rozkładu jazdy na odcinku Wisła Uzdrowisko/Wisła Głębce – Goleszów/Skoczów będzie obowiązywać zastępcza komunikacja autobusowa – tłumaczy Magdalena Iwańska z zespołu prasowego Kolei Śląskich.

Przypominamy, że ze względu na przebudowę mostu w Goleszowie w terminie od 4 września do 15 października na linii S6 zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa w dwóch wariantach. Pierwszy wariant będzie kursować pomiędzy Goleszowem a Wisłą Uzdrowisko z postojami na wszystkich stacjach pośrednich. Drugi wariant będzie obejmował przejazdy pomiędzy Skoczowem a Wisłą Głębce z pominięciem stacji Skoczów Bładnice, Goleszów, Ustroń, Ustroń Zdrój.

Natomiast od 5 września, od godziny 8:00 do 9 września, do godziny 15:55, zostanie całkowicie wstrzymany ruch pociągów na odcinku Bielsko-Biała Główna – Bielsko Biała Lipnik. Na powyższym odcinku będą kursować autobusy zastępcze skomunikowane z pociągami.

One comment

  1. podstawienie jakiegokolwiek dodatkowego pojazdu do przewozu rowerów na tak wybitnie turystycznej trasie przerasta możliwości kś? ;]

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *