Wrześniowa korekta rozkładu jazdy Kolei Śląskich

36WEa, Bielsko-Biała Główna

W związku z kolejnymi etapami prac remontowo-modernizacyjnych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe, 4 września wprowadzone zostaną zmiany w rozkładzie pociągów. Jest to przedostatnia korekta rozkładu jazdy 2015/2016, przewidziana przez zarządcę infrastruktury. Zmiany będą obowiązywać do 15 października.


Jak informują Koleje Śląskie, wchodząca 4 września korekta, wymusza na przewoźniku wprowadzenie kilku istotnych zmian, a najważniejszymi z nich będą:

  • na linii Sosnowiec Główny – Tychy Lodowisko (S4) w terminie od 8 do 15 października część pociągów będzie kursować w skróconej relacji lub z wykorzystaniem zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Katowice – Tychy Lodowisko,
  • od godz. 8:00 5 września do godz. 15:55 9 września zostanie całkowicie wstrzymany ruch pociągów na odcinku Bielsko-Biała Główna – Bielsko Biała Lipnik. Na powyższym odcinku będą kursować autobusy zastępcze skomunikowane z pociągami,
  • w okresie 10-14 października pociąg 49501 REKSIO do Bielska-Białej będzie kursował w skróconej relacji ze stacji Tychy. Dojazd z Katowic zostanie zapewniony pociągiem innej linii, z uwzględnieniem czasu koniecznego na przesiadkę pomiędzy składami,
  • w związku z kontynuacją naprawy mostu kolejowego w Cieszynie, od 4 do 29 września nastąpi całkowite wstrzymanie ruchu pomiędzy stacjami Cieszyn a Cieszyn Marklowice. Za odwołane na tym odcinku pociągi będzie kursować ZKA,
  • ze względu na przebudowę mostu w Goleszowie w terminie od 4 września do 15 października na linii S6 zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa w dwóch wariantach. Pierwszy wariant będzie kursować pomiędzy Goleszowem a Wisłą Uzdrowisko z postojami na wszystkich stacjach pośrednich. Drugi wariant będzie obejmował przejazdy pomiędzy Skoczowem a Wisłą Głębce z pominięciem stacji Skoczów Bładnice, Goleszów, Ustroń, Ustroń Zdrój.

Wszystkie powyższe zmiany są niezależne od Kolei Śląskich i wynikają z prac remontowo-modernizacyjnych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

Dodatkowo Koleje Śląskie informują, że w dniu 1 września nastąpi zamknięcie pomiędzy granicą Państwa a stacją Bohumin. Z tego względu pociągi ze stacji Chałupki w tym dniu będą kursować objazdem przez stację Bohumin Vrbice. Ze względu na wprowadzenie objazdu pociągi mogą doznawać opóźnień ok. 10 minut.

Ze szczegółowymi godzinami odjazdów oraz terminami kursowania pociągów można zapoznać się w Liniowym Rozkładzie Jazdy dostępnym na stronie internetowej przewoźnika oraz w internetowych wyszukiwarkach połączeń i na plakatach sporządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA (dostępnych m.in. na dworcach kolejowych i peronach).

Informacje można uzyskać także dzwoniąc na Infolinię Kolei Śląskich, czynną całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Do dyspozycji podróżnych jest również Centrum Obsługi Pasażera na Dworcu Głównym w Katowicach. W terminie od 2 do 5 września godziny pracy Centrum będą wydłużone od 5:30 do 21:00.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *