Taborowe plany Tramwajów Śląskich

PEsaWczoraj informowaliśmy o stopniu zaawansowania prac modernizacyjnych popularnych „Helmutów”. Przemiana wagonów z rodziny Pt to nie jedyna nowość taborowa, jaką chcą zaoferować Tramwaje Śląskie w kolejnych latach. W ramach środków z kolejnej perspektywy unijnej, spółka planuje zakupić około 40 nowych tramwajów. 


Kolejna unijna perspektywa, to kolejne inwestycje w infrastrukturę i tabor. Tramwaje Śląskie, podobnie jak w poprzednich latach, przygotowują się do realizacji dużego programu inwestycyjnego, który pozwoli zmienić tramwajowe oblicze w GOP.

Przymierzamy się do zakupu około 40 nowych wagonów. Pracujemy nad przygotowaniem kompletnej dokumentacji aplikacyjnej, niezbędnej do ubiegania się przez Spółkę o dofinansowanie projektu środkami Unii Europejskiej z perspektywy finansowej do 2020 roku. Wiele będzie wiadomo w momencie ogłoszenia przetargu, bo specyfikacja techniczna będzie określać szczegółowo wymagane parametry i konkretną liczbę zamawianych wagonów. Nad tym trwają prace – wyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie.

Kiedy należy spodziewać się ogłoszenia przetargu na nowe wagony?

Planujemy, że przetarg na dostawę nowych wagonów ogłosimy w pierwszej kolejności, żeby wyłoniony ostatecznie producent nie miał kłopotu z terminową realizacją zamówienia – dodaje Andrzej Zowada.

Planowane inwestycje, w połączeniu z dotychczasowymi zakupami, sprawią, że Tramwaje Śląskie w swoim parku taborowym, będę posiadały ponad 80 nowych wagonów. Warto również pamiętać o tym, że część tramwaju 105N przeszła gruntowną modernizację, dzięki czemu wagony, mimo wysokiej podłogi, oferują wysoką jakość podróżowania.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *