Taborowe plany Tramwajów Śląskich

PEsaWczoraj informowaliśmy o stopniu zaawansowania prac modernizacyjnych popularnych „Helmutów”. Przemiana wagonów z rodziny Pt to nie jedyna nowość taborowa, jaką chcą zaoferować Tramwaje Śląskie w kolejnych latach. W ramach środków z kolejnej perspektywy unijnej, spółka planuje zakupić około 40 nowych tramwajów. 


Kolejna unijna perspektywa, to kolejne inwestycje w infrastrukturę i tabor. Tramwaje Śląskie, podobnie jak w poprzednich latach, przygotowują się do realizacji dużego programu inwestycyjnego, który pozwoli zmienić tramwajowe oblicze w GOP.

Przymierzamy się do zakupu około 40 nowych wagonów. Pracujemy nad przygotowaniem kompletnej dokumentacji aplikacyjnej, niezbędnej do ubiegania się przez Spółkę o dofinansowanie projektu środkami Unii Europejskiej z perspektywy finansowej do 2020 roku. Wiele będzie wiadomo w momencie ogłoszenia przetargu, bo specyfikacja techniczna będzie określać szczegółowo wymagane parametry i konkretną liczbę zamawianych wagonów. Nad tym trwają prace – wyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie.

Kiedy należy spodziewać się ogłoszenia przetargu na nowe wagony?

Planujemy, że przetarg na dostawę nowych wagonów ogłosimy w pierwszej kolejności, żeby wyłoniony ostatecznie producent nie miał kłopotu z terminową realizacją zamówienia – dodaje Andrzej Zowada.

Planowane inwestycje, w połączeniu z dotychczasowymi zakupami, sprawią, że Tramwaje Śląskie w swoim parku taborowym, będę posiadały ponad 80 nowych wagonów. Warto również pamiętać o tym, że część tramwaju 105N przeszła gruntowną modernizację, dzięki czemu wagony, mimo wysokiej podłogi, oferują wysoką jakość podróżowania.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *