Koleje Śląskie także zainteresowane ED74

Fot. Kolejowa Galeria Dozera
Fot. Kolejowa Galeria Dozera

Niechciane przez PKP Intercity jednostki ED74, zwane popularnie „Edytami”, być może trafią w ręce innego przewoźnika. Wczoraj na łamach naszego portalu informowaliśmy, że zainteresowane ich nabyciem są Koleje Małopolskie. Jak się okazuje, chętnych jest więcej, a wśród nich są Koleje Śląskie.


Historię jednostek ED74 wszyscy dobrze znają. Mówiąc w skrócie – pociągi szczęścia nie miały. Być może zmieni się to w najbliższej przyszłości, ponieważ są chętni na nabycie pociągów PKP Intercity. Okazuje się, że wśród zainteresowanych są również Koleje Śląskie.

Koleje Śląskie przystąpiły do dialogu technicznego ogłoszonego przez PKP Intercity w tym zakresie. Dialog techniczny w ramach Prawa Zamówień Publicznych umożliwia zwrócenie się o udzielenie informacji istotnych w zakresie niezbędnym do przygotowania opisu przedmiotu zamówienia, specyfikacji istotnych warunków zamówienia lub określenia warunków umowy przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia – powiedziała nam Magdalena Iwańska z biura prasowego Kolei Śląskich.

Jak zaznaczają Koleje Śląskie, fakt, że przewoźnik bierze udział w dialogu technicznym, nie jest jednoznaczny ze złożeniem jakiejkolwiek oferty.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Koleje Śląskie i Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego prowadzą obecnie postępowanie na dostawę przynajmniej 13 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. O tym, kto dostarczy pociągi przekonamy się najwcześniej w poniedziałek 29 września, gdy Krajowa Izba Odwoławcza rozpatrzy odwołanie złożone przez Newag S,A.

2 komentarze

  1. Teraz się obudzili. A jak wcześniej potrzeba było taboru bo nie było czym jeździć to rzecznik prasowy KŚ pisał że Koleje Śląskie nie są zainteresowane kupnem ED74 od PKP IC. Obudzili się i stwierdzili że 17 nowych Elfów 2 nie poprawi zapotrzebowania taborowego przy obecnym ilostanie linii kolejowych, a co dopiero jeśli dojdą nowe połączenia. Teraz to ja proponuje kupić kibel http://allegro.pl/elektryczny-zespol-terakcyjny-en57-wagon-pociag-i6425796537.html 90 000zł, OKAZJA!!!! Z remontem w ZNTK Mińsk Mazowiecki SA albo w NEWAG wyjdzie tyle co nic, a i pojeździ jeszcze ze 20 lat

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *