Alarm na katowickim dworcu

021aaec22da8ce4a1e1fa3c0071e3b27Od godziny 13.40 dla podróżnych zamknięty jest hol główny dworca kolejowego w Katowicach oraz perony 1 i 2. Powodem ewakuacji obiektu był, według NIEOFICJALNEJ jeszcze wersji, pozostawiony bez opieki bagaż podręczny.


W związku z tym natychmiast powiadomiono policję, która zamknęła główną część dworca oraz dwa wspomniane perony. Nieczynna jest również Galeria Katowicka. Funkcjonariusze zabezpieczyli cały zamknięty teren oraz sprawdzają zawartość porzuconego pakunku.

Dla pasażerów pozostały czynne dwa perony (3 i 4), ale można się dostać na nie tylko od strony Placu Oddziału Młodzieży Powstańczej. Ograniczenie przepustowości dworca o połowę, powoduje opóźnienia pociągów, jednak w tej sytuacji jest to jak najbardziej zrozumiałe.

Jak informują Koleje Śląskie pasażerowie proszeni są o kierowanie się bezpośrednio na perony. Podróżnych, którzy zamierzali nabyć bilet w kasach, przedstawiciele przewoźnika zapewniają, że sprzedaż prowadzona będzie w pociągach, oczywiście w takiej sytuacji, bez pobierania opłaty manipulacyjnej.

Dworzec będzie zamknięty do czasu całkowitego zakończenia pracy przez policję i inne przybyłe na miejsce służby.

2 komentarze

  1. Totalny bałagan, nawet megafony i tablice świetlne nie działają. Ludzie biegają z peronu na peron.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *