ED74 dla Małopolski?

Fot. Kolejowa Galeria Dozera
Fot. Kolejowa Galeria Dozera

Czyżby los w końcu uśmiechnął się do jednostek ED74, zwanych popularnie „Edytami”? Jak powiedział w Radio Kraków wicemarszałek województwa małopolskiego Wojciech Kozak, trwają negocjacje z PKP Intercity w sprawie przejęcia przez Koleje Małopolskie pociągów narodowego przewoźnika.


Zdaniem wicemarszałka Kozaka przejęcie pociągów nie jest pewne, bo ich technologia odbiega od standardu Kolei Małopolskich. Poza tym koszty dopuszczenia ich do ruchu mogą być wysokie.

Powinni nam je przekazać, cena powinna być symboliczna. To by miało sens i uzasadnienie ekonomiczne – powiedział wicemarszałek województwa małopolskiego Wojciech Kozak w Radiu Kraków

Wicemarszałek nie ukrywa, że liczy na szybkie przejęcie składów, ponieważ jak twierdzi, potrzeba od 6 do 8 miesięcy na wdrożenie jednostek ED74 do jeżdżenia po trasach.

Daliśmy sygnał i ofertę. Powinno to się szybko rozwiązać. Chcemy to zrobić szybko. Zobaczymy, jak zareaguje druga strona. Te pociągi stoją tam długo – stwierdził wicemarszałek Kozak w Radiu Kraków.

Pociągi, które jakiś czas temu przymierzane były do Kolei Śląskich, być może trafią w ręce przewoźnika samorządowego z Małopolski. Być może, w końcu ktoś doprowadzi jednostki do ładu i składu, tak by mogły regularnie kursować z pasażerami.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *